Türmob 23. Olağan Genel Kurulu Sonuçları ve Genel Kurula Hitaben Yaptığım Konuşma

Bu Yazımızın Konusu :Türmob 23. Olağan Genel Kurulu ve Sonucu Hakkındadır
Bu Yazımızın Konusu :Türmob 23. Olağan Genel Kurulu ve Sonucu Hakkındadır
TÜRMOB 23. Olağan Genel Kurulu 1734 Delegenin katılımıyla gerçekleşti (Toplam Delege sayısı 1764 idi)
Yapılan Seçim ile birlikte oluşan Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulları Aşağıdaki Gibi Oluşmuştur.
 
Yönetim Kurulu;
Emre KARTALOĞLU(41 Yaşında) , İrfan Hüseyin YILDIZ, Cemal YÜKSELEN, Yahya ARIKAN, Mustafa Levent DEMİRÖZ, Fettah AÇAN, Masum TÜRKER, Rıfat NALBANTOĞLU, Ercan BAYAZITLI
Buna Göre Yönetim Kurulu Görev Dağılımı yapacak ve 6 Yönetim Kurulu Uyesi Çıkaran Grup olan Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Platformunun Başkan Adayı olan 41 Yaşındaki Y.M.M. Sn. Emre KARTALOĞLU Yeni Türmob Başkanımız Olacaktır. 3 Yönetim Kurulu Uyesi de Masum TÜRKER Başkanlığında Türkiye Muhasebeciler ve Denetçiler Platformundan seçilmiştir. 
Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Platformu      : 786 (Emre KARTALOĞLU)
Türkiye Muhasebeciler ve Denetçiler Platformu : 479 (Masum TÜRKER)
Meslekte Birlik Grubu                                     : 191 (Alim KARATAŞ)
Türkiye Meslekte Birlik Platformu                    : 177 (Nevzat AKKAYA)
Türkiye Meslekte Birlik Grubu                         :   48
Türkiye Demokrat Muhasebeciler Platformu     :   32
Necmiye Özcan (Bağımsız)                             :    8
Bekir KAHRAMAN                                           :   3
İşte Birleştirme Tutanağı
Disiplin Kurulu;
Musa GÜZEL, Yeşim ERTUĞRUL, İbrahim Cem TÜRE, Mehmet ÇOMAK, Sami KAZICI,
 
Denetim Kurulu; Burhan DÜZ, Metin YALÇIN,Mehmet Erkan AZİZOĞLU
Genel Kurul Konuşmamda da söylediğim gibi. Kim Kazanırsa Kazansın Kazanan Meslek ve Meslektaş Olsun.
 
Kurullara Seçilen Tüm Üstatlara Başarılar Diliyoruz.
Biliyorsunuz ben de ASMMMO Seçimlerinde Bağımsız Delege olarak adaylığımı açıklamıştım ve beni buraya Tarihi bir rekor oy ile taşımıştınız.
Sizlerden aldığım yetki olan Delegelik için üzerime düşen görevleri sonuna kadar yapmaya çalıştım. Genel Kurulu kısa bir yemek arası ve 13.30 daki M.B.T. toplu fotoğraf çekimi dışında salondan ayrılmadım ve Toplandı gece 23.55 lerde bitti salonu son terk edenlerdendim. Önergeler son ana kaldı hepsinin oylamasında bulundum ve sizlerden aldığım bağımsız adaylık yetkisi ile ve özgür iradem ile sizlere faydası olacak bazılarına katıldım, bazılarına katılmadım. En anlamlı önergelerden biri de Özel Sektörde çalışan Mali Müşavirler için bir kurul/komite kurulması önergesiydi ve kabul edilmesinin mutluluğu yaşadık. Bu vesile ile bu konuda yoğun emekleri olan Geçen dönem birlikte çalıştığımız İş akdi ile çalışanlar komisyonu başkanı Sn. Şükrü ÖZÇETİN Abime sonsuz teşekkür ediyorum.
İki önergede imzam oldu ve Genel Kurula Hitaben Konuşma yaptım (Aşağıda konuşmamı bulabilirsiniz)
Ben verilen yetkileri sonuna kadar hak edilmesi gerektiğine inanan biri olarak gerek konuşmamda, gerek salonda grup başkanları ve yöneticileri ile gerek bir çok oda başkanı ile birebir konuşarak tabandan gelen çığlığın sesi olmaya çalıştım. Sizlerden geleni yine sizlerden olan kişilere aktarmak için elimden geleni yaptım bundan sonra da hangi görev olursa olsun her hangi bir göreve talip olursam ya da seçilirsem o görevin bilinci ile elimden geleni ardıma koymayacağım konusunda sizlere söz veriyorum.

Serkan ATASOY'un Türmob 23. Olağan Genel Kurul Konuşması ve Mesleki Konulardaki Değerlendirmeleri

#Türmob 23. Olağan #GenelKurulunda Verilen 5 Dakikalik Surede Genel Kurula Hitaben Yaptığım Konuşma…

Mali Müşavir Serkan Atasoy paylaştı: 12 Ekim 2019 Cumartesi

Genel Kurul Konuşmamın Yazılı Hali;

Sn. Divan, Türmob’umuzun Çok Kıymetli Delegeleri Herkese Merhabalar;

Ben Serkan ATASOY;

Ankara Odamızın Seçimlerinde Bağımsız Türmob Delegeliği için aday olup 500 oy ile yönetim kurulu üyesinin belirlendiği, 32 oy ile Bağımsız delegelerin seçilebildiği bir katılım ortamında tespit edebildiğimiz 290 ı geçerli toplam 323 oy alarak belki de daha önce Bağımsız Delegelik için alınmamış , kırılması zor bir rekor oy ile Bağımsız Delege olarak beni sizlerin karşısında göndermeyi uygun gören Meslektaşlarıma, Arkadaşlarıma, Dostlarıma ve Aileme Teşekkür ederek Başlamak istiyorum.

Aslında Bu nedenle Sorumluluğum gerçekten ağır. Burada saatlerce konuşma yapıp Sorunları ve çözüm yollarını gruptan gelen bilgileri sizlere anlatmayı tabi ki çok isterdim ancak burada verilen süre bunu yapmamıza uygun görürsünüz ki imkan sağlamıyor. 😊 Aslında 10 Delegelik oy aldım ama 1 delegelik süre veriliyor orada da bir eleştirim olsun 😊 😊

Tabi ki gelmeden önce herkes gibi bende bir hazırlık yaptım. Sonra baktım süreyi fazlasıyla aşacak gibi duruyor KISALTTIM, baktım yine olmadı, biraz daha KISALTTIM derkan BAKTIM KUŞA DÖNDÜ ve sonuca baktım konuşma tamamen amacının dışına çıkıyordu ki kritik bir dönüş yaparak geçmiş yıllarda konuşulanlara ait not defterlerimi açtım.

Ben Meslek aşkı ile Yanan, Bu Mesleğin Yılmaz Savunuculuğu yapmayı ilke edinmiş bir kardeşiniz olarak Genel kurulları son 10 – 12 yıldır hiç kaçırmam ve her genel kurulda da kısa kısa notlar alırım. O notları karıştırdım ve gördüm ki o günden bugüne konuşulan sorunların neredeyse tamamı aynı. Yine Konu Hakkı Huzur (ki bence konu Hakkı Huzur değil, Huzursuzluğa mahkum edilmiş bir meslektaş topluluğunun isyanıdır. Yoksa bu huzuru siz meslektaşlara sağlarsanız kimse sizin hak ettiğiniz huzuru elde etmemize karşı da durmayacaktır diye düşünüyorum), ve yine haksız Rekabet, Yine Mesleğe girişte ve mesleği uygularken makul bir kotanın olmayışından kaynaklı adaletsizlikler, yine tahsilat sorunu, yine Stajyerlerimizin Sorunlari, yine angaryalar ve yine Kurumlar üzerinde etkisiz duruşumuz.

Muhasebe Bilenler Topluluğu adında bir grubumuz var ve orada günlük ortalama 150.000 kişiye dokunuyoruz. Grubumuzda mücadeleyi tabana yayıp bu sorunlar ile dertlenip, çözüm yolları ve hatta eylemlere döktüğümüz zamanlar olabiliyor. Ben inanıyorum ki buradaki 1.764 kişi dışında bu mücadeleyi uye sayımıza çıkarırsak kazanan bu meslek olacaktır. Mucadele tabana yayılmadığı sürece birkaç kişinin tekelinde, birkaç kişinin insafına kalmış bir meslek örgütü olmanın ötesine de gidemeyiz.

Bizler eğer mücadelesini hissedemediysek Türmob Yöneticilerini tabi ki eleştirdik, fakat  Türmob’un kurumsal kimliğini halel getirecek kim varsa her zaman karşısında durduk bundan sonra da durmaya devam edeceğiz.  Çünkü bu ruhsatlarımızı bizler Türmob’dan aldık, kazandığımız paraları Türmob’tan aldığımız güç ile kazanıyoruz. Türmob zayıflarsa bu ruhsatlar git gide daha da zayıflayacaktır. Bunun da kimseye bir faydası tabi ki olmayacaktır.

Fakat 🙂 

TÜRMOB’U YÖNETMEYE TALİP OLANLARIN DA YANLIŞ YÖNETİM ANLAYIŞLARI VE YÖNETİM ZAAFİYETLERİ İLE BU MESLEĞİ VE BU MESLEKTAŞI ZAYIFLATMAYA KESİNLİKLE HAKKI YOKTUR.
BİRKAÇ KİŞİNİN BEN YAPTIM OLDU ANLAYIŞI KESİNLİKLE KABUL EDİLEMEZ. MUCADELE TABANA YAYILMALI, MESLEKTEŞ HER KONUDA BİLGİLENDİRİLMELİ VE MESLEKTAŞ GEREKİRSE BU YÖNETİMİ İZAHA DAVET EDEBİLMELİDİR. YÖNETİCİLER DE BU İZAHATI GEREK SOSYAL MEDYA ARACILIĞI İLE GEREK TÜM MESLEKTAŞLARA AÇIK BÜYÜK TOPLANTILAR İLE YAPMALI VE MESLEKTAŞI BU İZAHA DAVET EDİLEN KONULARDA İKNA EDEBİLMELİDİR.

YOKSA ELEŞTİRDİĞİNİZ YÖNETİCİLERDEN HİÇ BİR FARKINIZIN KALMAYACAĞINI ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTERİM.

Son olarak Tüm Adaylara Şunu söyleyerek süremin son saniyelerini kullanmış olayım 😊

Unutmayın ki ; Kişiler gelir geçer, bazıları tüm eforunu en doğru şekilde koyarak GÜZEL İZLER BIRAKIR , bazıları sadece koltuğu meşgul eder SORUN BIRAKIR. Günün Sonunda ise baki olan tek şey KURUMLARDIR.  (Yani Ruhsatlarımızı Anlamlı Kılan Türmob’umuz) Belki de Ağır olabilir ama gerçekten de 100.000i aşkın meslek mensubunun menfaatleri ve zararları soz konusu olduğunda kişiler Hiç Ama Hiç Umurumuzda değil, yeter ki Türmob’da Kazanımlar dolu bir 3 Yıl Olsun.

Bunu Tüm samimiyetimle söylüyorum Meslek ve Meslektaş için çalışanların sonuna kadar yanınızdayız.

Ama Çalışmayacaksanız lütfen o koltukları boşuna meşgul etmeyin zira 3 senede çok büyük yaralar alıyoruz. Kazanan Kim Olursa Olsun. Kazançlı Çıkan Meslek ve Meslektaş Olsun…

Saygılarımla;

Mali Müşavir Serkan ATASOY

Paylaş
Önceki İçerik14.10.2019 Tarihli İş İlanları
Sonraki İçerikE-ARŞİV FATURA HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN ÖNEMLİ HUSUSLAR
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy