KESİNTİ SORGULAMA EKRANI AÇILDI

kesintisorgulama
Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji

VERGİ DAİRESİNDE YENİ HİZMET

KESİNTİ SORGULAMA EKRANI AÇILDI

 

Mükelleflerin, bankalar veya ikinci kişiler tarafından yapılan kesintileri artık kolaylıkla takip etmeleri mümkün.

Vergi Dairesinden adlarına aldıkları kullanıcı kodu, parola ve şifre ile http://www.gib.gov.tr/ internet adresinden İnternet Vergi Dairesi / Mükellef İşlemleri / Kesinti Sorgulama adımlarından görüntüleme ve sorgulama işlemi yapabilirler.

Ayrıca Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler de kendilerine ait ve Aracılık-Sorumluluk sözleşmesi yaptıkları mükelleflerinin kesinti bilgilerini görebilirler.

Saygılarımla,

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji
Paylaş
Önceki İçerik2018 YILDA ZORUNLU BES SİSTEMİ
Sonraki İçerik20 SORUDA DEFTER BEYAN SISTEMI
1986 yılında Ankara da doğmuş olup 2003 yılı Ankara Ticaret Lisesi Muhasebe Bölümü, 2009 yılı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İşletme Bölümü ve 2011 yılı Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. 2009 yılında mesleğe ilk adımını atmıştır. 2013 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik staja giriş sınavını başarıyla kazanmış. 2007 yılında Serkan ATASOY’ un kurmuş olduğu ve Türkiye’nin en büyük muhasebe grubu olan , Muhasebe Bilenler Topluluğu’nun platformlarında moderatör olarak görevlerini sürdürmekte ve www.muhasebebilenler.com sitesinde editörlük ve yazarlık yapmakta olup mesleğe katkı sağlamaktadır. 2017 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatını almaya hak kazanmıştır. 2019 yılında Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda Mesleki Denetim Komisyonunda görev almıştır. Kamu Gözetim Kurumu' nun düzenlemiş olduğu Bağımsız Denetçilik sınavlarına girmeye devam etmektedir. 2022 yılında Altınbaş Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesinden almış olduğu eğitim sertifikaları ile kendisini geliştirmeye devam etmektedir. İnstagram➡️@aslantasmalimusavirlik