SGK Dosyasi olup Vergi Kesintisi Yapma Zorunlulugu Bulunmayanlar EK-8 Verecek Mi?

Degerli MBT Takipcileri;

31.03.2017 Tarihine kadar verilmesi istenen Muhtasar ve SGK dosya numarasi eslestirme konusunda Ev hizmetleri ve apartman gorevlileri gibi vergi kesintisi zorunlulugu bulunmayan durumlarda ne yapilmasi gerektigi konusu kafalarda soru isaretlerini de beraberinde getirmisti.

Sitemizde daha once yazdigimiz yazida da bu durumda olanlarin Ek-8 Bildirimini vermemesi gerektigini hernekadar dillendirmis olsakta idarenin bakisi merak konusuydu.

Bugun Maliye’den gelen duyuru ile konu tamamen netlesti ve Ozetle: Vergi Kesintisi Yapma Yukumlulugu olmayanlarin EK-8  Verme zorunlulugunun da olmadigi bildirildi.

Maliye’den alinmis yaziyi ekte bulabilirsiniz…

Paylaş
Önceki İçerik%5 Vergi Teşviki ile %5 SGK Teşvikini Sizler için Karşılaştırdık.
Sonraki İçerikişsizlik Maaşı Hak Elde Etme Şartları ve işsizlik maaşı tutari
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy

3 YORUMLAR

  1. Her zaman taze bilgiler ışığında mesleğimiz adına büyük bir adım atıyoruz. Gururluyuz Mutluyuz MBT’liyiz… 🙂

  2. Bilgi için teşekkürler. Kafamızı kurcalayan bir soruydu. İyi Çalışmalar…

Comments are closed.