ÖRNEK PERSONEL BİLDİRİM FORMU

ÖRNEK PERSONEL BİLDİRİM FORMU
ÖRNEK PERSONEL BİLDİRİM FORMU
Dünya  Sağlık  Örgütü  tarafından  12  Mart  2020  tarihinde  ‘Pandemi’  olarak  duyurulan  ve ülkemizde  de  etkilerini  gösteren  Covid-19  salgını  kapsamında  bir  süredir  idare  tarafından  alınan önlemler  çerçevesinde  bazı  sektör  ve  alanlarda  işyerlerinin  faaliyetleri  geçici  süreliğine durdurulmuştur.
Yönetim  Kurulu  tarafından  Firmamızı  ayakta  tutabilmek  için  bazı  önlemler  ve  kararlar
alınmıştır. Siz  Değerli  Çalışanlarımızın    de  mağdur  olmaması  adına,  tüm  çalışanlarımız  için  ortak  bir uygulama yaparak, aşağıdaki yolu izleyeceğimizi 27/03/2020 tarihi itibariyle tebliğ ediyoruz.
İlk  olarak  kısa  çalışma  ödeneği  için  işkur’a  müracaat  edilecektir.  Bu  başvurumuz  işkur
tarafından değerlendirilecek ve olumlu olarak  sonuçlanan kişilere, işkur tarafından 3 ay boyunca ve yıllık brüt ücretinin ortalamasının %60’ı kadar maaş bağlanacaktır.
Bunun  için  gerekli  olan  şartlar  ise;  çalışanın  son  3  yıl  içinde  en  az  450  gün  ssk  priminin ödenmiş  olması  ve  başvuru  tarihimiz  itibariyle  60  gündür  kesintisiz  olarak  çalışıyor  olması  gerekmektedir.
Kısa  çalışma  ödeneği  başvurusu  değerlendirildikten  sonra,  İŞKUR  tarafından  olumsuz
sonuçlanan  kişiler  için  ise;  şartlar  düzelene  ve  işlerimiz  yeniden  başlayana  kadar  01.04.2020 tarihinden itibaren ücretsiz izin uygulamak, sonrasında ise aynı şartlarda çalışmaya devam etmek.
Bu  konu  ile  ilgili  Kişisel   İradenizi  aşağıdaki  bilgiler  doğrultusun  beyan  edilmesi  ve  yetkili  birime teslim edilmesini rica ederiz.
1-Kısa çalışma ödeneğine başvurulmasını talep ve kabul ediyorum
2-Ücretsiz izine çıkarılmayı talep ve kabul ediyorum
3-İş akdimin sona erdirilmesini talep ve kabul ediyorum
PERSONEL  ;
Adı Soyadı  :
T.C. Kimlik No  :
Tarih    :
İmza    :

PERSONEL BİLDİRİM FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ .pdf

 

Saygılarımla;

Mali Müşavir

Nihal Bilada

Paylaş
Önceki İçerikMücbir Sebep Durum Sorgusu İnteraktif Vergi Dairesinden Yapılabilmektedir
Sonraki İçerikKoronavirüs Salgını Kapsamında Alınan Tedbirler Ve Firmalara Yansıması
Mali Müşavir Nihal Bilada,aslen Nevşehir’li olup 14.10.1993 yılı İstanbul doğumludur. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 3,64 diploma notu ile “Yüksek Onur Öğrencisi” olarak lisans seviyesinde mezun olmuştur. 2015 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik staja giriş sınavında göstermiş olduğu başarı ile mesleğe ilk adımını atmıştır. 2017 yılında T.C.Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan sınavda başarı göstererek az tehlikeli işyerlerinde “İş sağlığı Ve Güvenliği Hizmetlerini Yürütümüne ilişkin İşveren Veya Işveren Vekili Eğitimi”ni tamamlayarak yetki belgesini almaya hak kazanmıştır. 2018 yılında Marmara Üniversitesi tarafından düzenlenen “Hukuki Ve Mali Yönleriyle Konkordato Eğitimi programı’nı”tamamlayarak şirketlerin ekonomik olarak inişe geçtiği dönemlerde sürecin yönetilmesiyle ilgili mevzuat ve uygulama bilgilerine sahip olduğuna dair sertifikasını almaya hak kazanmıştır. 2018 yılında girmiş olduğu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik yeterlilik sınavında göstermiş olduğu üstün başarı ile “Serbest Muhasebeci Mali Müşavir”unvanı ve “En Genç Mali Müşavir”ödülünü almaya hak kazanmıştır. 2018 yılından itibaren aktif olarak İstanbul’da Mali Müşavirlik ofisinde defter tutma ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir. Yine 2018 yılından itibaren Türkiye’nin en büyük muhasebe grubu olan , Muhasebe Bilenler Topluluğu’nun platformlarında moderatör olarak görevlerini sürdürmekte, www.muhasebebilenler.com sitesinde editörlük ve yazarlık yapmakta olup güncel mevzuat,uygulamalar ve ticari konularla ilgili makaleleri yayınlanmaktadır.Yeni çıkan muhasebe uygulamaları,teknolojik gelişmeler ve mevzuatla ilgili olarak ilgili kamu kurumları(T.C.Hazine ve Maliye Bakanlığı) yetkilileri ile direkt iletişimde olup sürecin yönetilmesi adına düzenlenen toplantılarda yer almakta ve bu bilgileri meslektaşları,çalışanları ve müşterilerine aktarmaktadır. KDV iadesi konusunda uzmanlaşmak adına çalışmalarını sürüdrmekte ve kdv iadesi eğitimlerinde eğitmen olarak yer almaktadır. 2019 Yılında Kamu Gözetim Kurumu’nun düzenlediği Bağımsız Denetçilik sınavında göstermiş olduğu başarı ile Bağımsız Denetçi Stajyeri olmaya hak kazanmıştır. https://muhasebebilenler.com/?s=nihal+bilada E-Posta➡️nihal@biladamusavirlik.com **Facebook Profil➡️ Bilada Mali Müşavirlik ** Facebook Sayfa➡️Bilada Mali Müşavirlik ** İnstagram➡️@biladamalimusavirlik ** Twitter➡️@bledanihal ** Linkedin➡️Nihal Bilada **