Muhasebeciler Mali Musavirler Twitterda Neyin Peşindeler işte Cevaplar

Muhasebeciler Mali Musavirler Twitterda Neyin Peşindeler

Öncelikle Merak Edilen ve Bizlere Yöneltilen Sorular ile başlayayım
Muhasebeciler, Mali Müşavirler Twitter’da Ne Yapmaya çalışıyor?
Neden Yapıyorlar?
Hedefleri ve Beklentileri Neler?
O Zaman Başlayalım 🙂 

Kıymetli Meslektaşlarım;
2017 Yılında açmış olduğumuz MBT Twitter için hayallerimiz vardı. Bu hayaller mesleki konuları kendi içimizde konuşmaktan ziyade ülke gündemine sokmak ve bu gündem konularını aktarmak istediğimiz kişilere randevu alarak gitmenin yanında bir etiket ile bunu paylaşacaklar ile on binlerce kez önüne düşürme ve bu konuda taleplerimiz olduğunu iletmek en büyük arzularımız arasında idi. Çünkü bu mesleğin sahipsiz olmadığını hissettirmemiz lazımdı. Odalarımızın, Üst Birliğimizin mucadelesinin tek başına cılız kalacağı ortada. Bir çok mesleki grubun odası ve üst birliği var ancak en cok hakkı alanlar bu oda ve üst birlik yöneticilerinin arkasında gücü hissettiğinde yaptığı görüşmelerden çıktığı ortadadır.

On binlerce kişinin talebini önceden görmüş birilerinin kurum ve kuruluşlar ile görüşmeye gittiğinde karşı tarafın vereceği tepki ile elinde bir dosya ile 3 5 kişinin toplantı talebiyle gidip görüşme yapması bir olabilir mi?

Biz hiç kimseyi ötekileştirmiyoruz, hiç kimse ile kısır tartışmalar içine girip zaman kaybedip asıl yapacaklarımızı kaçırmak istemiyoruz. Biz çalıştığımız kadar varız. Bence Zaten Herkes Çalıştığı kadar olmalı.

Ben hep meslektaşın, mesleğe emek verenlerin bir arada mucadele etmesini savunan biri olarak bu süreç bana bir kez daha gösterdi ki çalışan, üretmek isteyen, emek verme çabasında olan insanların bir arada çalışması bu mesleğe her zaman deger katmıştır, değer katmaya da devam edecektir. Sevgili Koray ATEŞ ile, Sevgili Ali İhsan KAYACI ile Sevgili Nedim YILMAZ ile Hasan Volkan ÇEVİK ile Sabah Akşam sizler için emek veren M.B.T. Moderatörleri ile ve M.B.T.’mizin kıymetli paylaşım ekibi takipçileri ve öyle güzel bir çalışma ortaya çıktı ki GELECEĞE DE CİDDİ BİR IŞIK YAKTIK.

İlk Denememizi Geçen Pazar günü yaptık. Ülke Gündemine Düşemedik 🙂 Pazar akşam prime time da zor dedik ama bazı arkadaşlarımızın kendi gündemine düştü ve onbini aşkın tweet aldığımızı gördük ki ülke gündeminde 3-4.000 lik konular vardı 🙂

Hafta içi sabah yapalım dedik ve Çarşamba Sabah 09:00-10:00 Arası için duyuru yaptık ve bu defa %50 ye yakın artış ile 15.000 seviyelerine ulaştık ve çok fazla sayıda arkadaşımızın gündeminde yer aldığını gelen görsellerden anladık ki bizler de bunu gördük ama yine Ülke Gündemindeki Trend Topic olamadık 🙂 Tabi Ülke Gündemindeki Trend Topic olabilmek için yapılması gerekenleri de devamlı analiz ediyoruz. İletiyi görenlerin sayılarına baktığımızda asgari 20 katına ulaştığımızı da görüyoruz bu büyük bir başarı bunun yanında etiketlediğimiz Cumhurbaşkanlığından, Bakanlıklara, Gelir İdaresi Başkanlığının önüne 15.000 Kez bu tweetleri düşürdük. Bunlar ilk denemeler ve ben inanıyorum ki twitter bundan sonra bizi daha yakından tanıyacak. Sizlerden ricam bir hesap açmanız ve en azından böyle mucadele günlerinde bir retweet yaparak konuların Ülke gündemine düşmesi için bizlere destek olmanızdır.

Sizlerden gelen bazı görselleri de aşağıda paylaşmış olayım.
Her Zaman söylediğim gibi #YalnızDeğilsiniz ve bunların hepsi #iyiliğiniziçin.

Sizler destek verdiğiniz sürece biz mucadeleye devam edeceğiz. Bir gün bizlerden sıkılırsanız ve yanlışımızı görürseniz bizlere söylemekten lütfen çekinmeyin. Yapıcı, niyeti güzel tüm eleştirilere açığız ki biz öz eleştirilerimizi mümkün olduğu kadar yapmaya çalışıyoruz. Hatamız varsa da affola sonuçta insanız 🙂

 

Sizlerden Ricam bundan sonra duyurularımızı görebilmeniz için, meslektaşların bu çalışmaları görüp katılması ve ilkinde 10.000 tweet, ikincisinde 15.000 e ulaştığımız tweeti 25.000 lere ulaştırmak. Unutmayın Biz Mucadele ettikçe önümüzde hiç bir güç duramaz.

http://https://twitter.com/MuhasebeBT

http://https://twitter.com/Serkan_tavsan

Sevgiler…