Muhasebeciler Mali Musavirler Twitterda Neyin Peşindeler işte Cevaplar

Muhasebeciler Mali Musavirler Twitterda Neyin Peşindeler işte Cevaplar
Muhasebeciler Mali Musavirler Twitterda Neyin Peşindeler işte Cevaplar

Muhasebeciler Mali Musavirler Twitterda Neyin Peşindeler

Öncelikle Merak Edilen ve Bizlere Yöneltilen Sorular ile başlayayım
Muhasebeciler, Mali Müşavirler Twitter’da Ne Yapmaya çalışıyor?
Neden Yapıyorlar?
Hedefleri ve Beklentileri Neler?
O Zaman Başlayalım 🙂 

Kıymetli Meslektaşlarım;
2017 Yılında açmış olduğumuz MBT Twitter için hayallerimiz vardı. Bu hayaller mesleki konuları kendi içimizde konuşmaktan ziyade ülke gündeminde bizlerin de adının yer alması ve bu gündem konularını aktarmak istediğimiz kişilere randevu alarak gitmenin yanında bir etiket ile bunu paylaşacaklar ile yüz binlerce kez önüne düşürme ve bu konuda taleplerimiz olduğunu iletmek en büyük arzularımız arasında idi. Bu mesleğin sahipsiz olmadığını hissettirmemiz lazımdı. Odalarımızın, Üst Birliğimizin mücadelesi twitter ve meslektaş baskısı olmadan bir yanı ciddi eksik kalabiliyor.  Bir çok mesleki grubun odası ve üst birliği var ancak en cok hakkı alanlar bu oda ve üst birlik yöneticilerinin arkasında gücü hissettikten ve ilgili görüşmenin öncesinde bir kamuoyu yaratıldıktan sonra yaptığı görüşmelerden çıktığı ortadadır.

On binlerce, yüz binlerce kişinin talebini önceden görmüş birilerinin kurum ve kuruluşlar ile görüşmeye gittiğinde karşı tarafın vereceği tepki ile elinde bir dosya ile 3 5 kişinin toplantı talebiyle gidip görüşme yapması bir olabilir mi?

Biz hiç kimseyi ötekileştirmiyoruz, hiç kimse ile kısır tartışmalar içine girip zaman kaybedip asıl yapacaklarımızı kaçırmak istemiyoruz. Biz çalıştığımız kadar varız. Bence Zaten Herkes Çalıştığı kadar olmalı.

Önce Şu Videoyu bi izlemenizi öneriyorum sonra devam edeceğim 🙂
https://youtu.be/OVnnHBtFPWk Bu videodan sonra da neler oldu neler 🙂 Linklere tıklayıp görebilirsiniz 🙂

Ben hep meslektaşın, mesleğe emek verenlerin bir arada mücadele etmesini savunan biri olarak bu süreç bana bir kez daha gösterdi ki çalışan, üretmek isteyen, emek verme çabasında olan insanların bir arada çalışması bu mesleğe her zaman değer katmıştır, değer katmaya da devam edecektir. Her ne kadar ben Haziran 2010 da hesabı açmış olsam da www.twitter.com/Serkan__Atasoy M.B.T. için biraz geç kaldık diyebilirim 2017 yılında M.B.T. Twitte’ı açmıştık. www.twitter.com/muhasebebt Son 1 yılda ise bir sinerji yakalayarak Sevgili Koray ATEŞ ile, Sevgili Ali İhsan KAYACI ile Sevgili Nedim YILMAZ ile Hasan Volkan ÇEVİK ile Sabah Akşam sizler için emek veren M.B.T. Moderatörleri ile ve M.B.T.’mizin kıymetli paylaşım ekibi takipçileri ve öyle güzel bir çalışma ortaya çıktı ki GELECEĞE DE CİDDİ BİR IŞIK YAKTIK.

Sizlerden gelen bazı görselleri de aşağıda paylaşmış olayım.
Her Zaman söylediğim gibi #YalnızDeğilsiniz ve bunların hepsi #iyiliğiniziçin.

Sizler destek verdiğiniz sürece biz mucadeleye devam edeceğiz. Bir gün bizlerden sıkılırsanız ve yanlışımızı görürseniz bizlere söylemekten lütfen çekinmeyin. Yapıcı, niyeti güzel tüm eleştirilere açığız ki biz öz eleştirilerimizi mümkün olduğu kadar yapmaya çalışıyoruz. Hatamız varsa da affola sonuçta insanız 🙂

Bu yazıyı tabi uzun zaman önce hazırlamıştım şimdi her ay bir iki konuyu ülke gündemine getiriyoruz. Özellikle en son #BeyanlarUzatılsın 170.000 üzeri tweet aldı ve 2 gün 6-7 saat ülke gündemde ilk gün 15 dakika da Dünya gündemine girdi (Görseller içinde mevcut) 🙂 Sevgili Gülben ERGEN, Atilla TAŞ gibi ünlüler de etkinliğimize destek verdi 🙂 Ne oldu diyebilirsiniz uzadı 🙂 Twitter’da her meslek grubu var biz yoktuk ama artık bizler de varız.

Sizlerden Ricam bundan sonra duyurularımızı görebilmeniz için, meslektaşların bu çalışmaları görüp katılması ve bu yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz başarıyı katlayarak artırmak için aşağıdaki hesaplarımızı da takibe almanız. Unutmayın Biz Mucadele ettikçe önümüzde hiç bir güç duramaz.

http://https://twitter.com/MuhasebeBT

http://https://twitter.com/Serkan__Atasoy

Sevgiler…

 

Paylaş
Önceki İçerik15.07.2019 Tarihli İş İlanları
Sonraki İçerik2019 Yılı İkinci Geçici Vergi Dönemi Yeniden Değerleme Oranı
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy