Turk Mali Musavirlerin Kıymeti Dünya da Bilinmeye Basladı Darısı Ulkemizin Basına

Turk Mali Musavirlerin Kıymeti Dünya’da Bilinmeye Basladı Darısı Ulkemizin Basına

Muhasebe Bilenler Topluluğu’nun Değerli Uyeleri;
Belki Direkt Mesleki Konular ile ilgili değil ama Meslektaşınız ile alakalı bir konu olduğu için paylaşmak istedim 🙂
12.05.2017 de Dünya için değerli bir proje olan One Road One Way’de Rol Model Seçilmem ve Talep Üzerine kaleme aldığım, ilk olarak Çin’de yayınlanan aşağıdaki yazı ile ilgili haberi sizler ile bugün paylaşmamda ki neden konunun bugün tekrar açılarak yazının farklı ülkelerde yayınlandığı, ciddi tıklanma aldığı ve beğenildiği bilgisinin tarafıma iletilmiş olmasıdır. Tabi Sizler ile paylaşmanın mutluluğu paha biçilemez olacak 🙂

Bu Çalışmayı sizler ile de paylaşmak istememdeki en önemli amaç ise Meslektaş olarak öz güvenimizin her daim yüksek olması gerektiği ve istediğimizde başaramayacağımız hiç bir işin olmayacağını göstermeye çalışmak ve Bir Meslektaşınızın Dünya’yı ilgilendiren Değerli Bir Projede Rol Model seçilmesinin, yazısının Farklı ülkelerde Yayınlanmasının sizleri de mutlu edeceğini düşünmem ve konu hakkında farkındalık yaratarak böyle durumlarda sadece teknik insanların değil de meslektaşlarımızın da ön planda olabileceğini göstermektir.

Öncelikle Tekrar Belirtmek isterim ki Dünya’da birçok ülkeyi ilgilendiren “One Belt One Road” gibi önemli bir Projede Ülkemizi Temsilen Rol Modeli Seçilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum 🙂
Yapılan haberlerden birinin linkini aşağıda paylaşıyorum.
Çincesini bende anlamadım ama tercüme ettirdim ismim dışında çevirilerinde sorun yok 🙂

İŞTE ÇİN’DE YAYINLANAN HABERLERDEN BİRİ

VERDİĞİM MÜLAKAT AŞAĞIDADIR.

Greetings;
First of all I would like to introduce myself very shortly to remove your questions about this article’s writer. My name is Serkan Tavşan. In 1981, I was born in Göle that is the district to Ardahan in Turkey. Since my family had moved their house in 1984, I have been perpetuating my life in Ankara, capital city of Turkey. I have been working for various international companies for the last 10 years. Currently I am a Turkish employee, assigned as CPA to work and consultancy for CRRC MNG Rail System Vehicles Ind. & Trade that has the largest scale of production of railway vehicles investment in Turkey.
I had many questions in my mind when I quitted from Austrian company to join to Chinese company whether I would be successful to carry out my Professional experiences that were gained in European Company to Asian Company. At the same time I had some doubts on being in good stead to transfer my Professional gains to Chinese company, how much I can put additional profit and will they be pleased on my study? In the mean time during the times I had such doubts on adaptation on Chinese Culture and Colloquies, the people I met in the company made it inevitable to love them and the peaceful working environment which made me repeat many times: The right place and the right time. I would like to mention that working for such a big company with such important assignment is great honor for me and the peaceful working environment makes me much more committed to Chinese entity day by day.
Turkish and Chinese had common history for more than 5 thousand years so it is such a pleasure for both communities to be partners instead of being competitors. The increasingly continuation of such togetherness will be on increasing benefit of both parties.

The economic belt is the Silk road and sea way is the road itself which is supported with the railway, highway and natural gas pipeline way and related projects that connects China through Moscow to Rotterdam and Venetia makes it inevitable for Turkey to join the big partnership because of its geopolitical location including her industrial infrastructure and her sea ports. I have noticed that this Global Industrial joint venture seems to be highly supported by friendship of Turkish-Chinese culture which will carry both sides to great success.
Since I have been working with Chinese people I clearly see that the professional life, financial and accounting life, daily life and the personal characteristics which contains patriotism, honesty, respect to customs, culture and religious values will carry both communities and people to higher destinations which will be reached out much more easier with direct success . Joint successes will lead to very close friendships among Turkish and Chinese people which will turn out to the chain of friendship-success-friendship-success…

Muhasebeciler, Mali Müşavirler Ülkelerin Yapı Taşlarındandır. Çalışarak, Mucadele ederek, Dik ve Onurlu Duruşumuzla Dünya’da bulundukları yer ile Ülkemizde Bulundukları yer arasındaki ucurumu da kapatacağımıza eminim.

Kardeşiniz
S.M.Mali Müşavir
Serkan ATASOY

Paylaş
Önceki İçerikHızlandırılmış 213 Sayılı Vergi Usül Kanunu – 1
Sonraki İçerikSerbest Bölge Nedir Avantajları Nelerdir
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy