Subat 2017 Beyannameleri ve Gelir Vergisi Beyannamelerinin verilme süreleri uzatıldı

02 2016 beyan sürelerinde uzama
02 2016 beyan sürelerinde uzama
Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji

ŞUBAT 2017 KDV , MUHTASAR VE YILLIK GELİR VERGİSİ BEYANNAMELERİNDE UZAMA

14.40 İTİBARİYLE KESİNLİKLE EMİNİZ

  • Bu Ayın 23’Ünde verilmesi gereken Muhtasar Beyanname Süresi 23 Mart’tan 27 Mart’a,
  • 24 Mart İtibarıyla Verilmesi Gereken KDV Beyannamelerini 27 Mart’a
  • 27 Mart Tarihinde Verilmesi Gelir Vergisi Beyannamesinin Verilme Süresi de 31 Mart Tarihine Uzatılmıştır.

Bu uzamanın son gününden önce gelmesi de alışılagelmiş Beyanname oranlarına bakıp uzatmanın dışında bir durum olmasının güzel bir gelişme olduğunu görmek gerekiyor. Benim hayalim belli her zaman da onu söylüyorum. Formul şu olsun kafalar rahat olsun “İlgili ayda ne kadar resmi tatil varsa Beyanname süresine otomatik eklensin, Mart Nisan Dönemi için de ekstra 2 gün eklenebilir 🙂 ”

SİRKÜLER YAYINLANMADAN 14.00 DA YAZDIKLARIMIZ DA AŞAĞIDADIR 🙂


SİRKÜLER HENÜZ YAYINLANMADI FAKAT;
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Vergi Beyanname Sürelerinin Uzatıldığını Belirterek, “Bu Ayın 23’Ünde Muhtasar Beyanname Verilmesi Gerekiyor, Bu Muhtasar Verme Süresini 23 Mart’tan 27 Mart’a Uzattık. 24 Mart İtibarıyla Kdv Beyannamesi Verilmesi Gerekiyor, Bu Süreyi De 27 Mart’a Uzattık. Gelir Vergisi Beyannamesi 27 Mart Tarihinde Verilmesi Gerekiyor, Bunun Da Verilme Süresini 31 Mart Tarihine Uzattık. Ödeme Sürelerinde Bir Değişiklik Yok” Dedi.

Sirküler yayınlandığında sizler ile ayrıca paylaşacağım. Şuan resmi bir ağızdan açıklama var ama resmi yazıyı görmeden uzadı da demeyelim sirküleri de yayınlandığında buraya ekleyeceğim.

 

S.M.Mali Müşavir

Serkan ATASOY

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji
Paylaş
Önceki İçerikEkran Ekran 687 Nolu Teşvikten Nasıl Yararlanacağız? Personeli Nasıl Kaydedeceğiz? Tahakkuk Aşamasına Nasıl Geleceğiz?
Sonraki İçerikKötü Niyet Tazminatı
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy