Prim Ödeme Son Günü Uzatıldı. Hem de 28 Şubat 1 Mart Tatil değil iken 2 Martta…

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji

SGK Sistem Problemleri ile boğuşurken işverenler de ödemelerde sorunlar yaşamaya devam ediyor. Kamu Kurumları kendi sisteminden kaynaklanan sorunlarda uzamalar yaparak konuyu çözmeye çalışıyor ama Meslek Mensubunun yaşadığı sorunları görmezden gelmeye devam ediyor.

Bugün 2 Mart 2017 akşamı (28 Şubat ve 1 Mart Tatil değilken) 28 Subat Tarihinde yapılması gereken ödemeler için uzama geldi ve bu benim meslek hayatımda gördüğüm bir ilk.
Peki sistemsel sıkıntıdan ödemeyi 28 Subat tarihinde yapamamış 1 Martta ya da 2 Mart sabahı gecikme zammı ile yapmış işverenlerin ödediği gecikme zammı ne olacak?
Yukarıdaki şaşkınlık ve açıklamalar eşliğinde SGK nin yaptığı duyuruyu sizler ile paylaşayım böyle bir sistemden Muhtasar ve Aylık Prim Beyannamesi bekliyoruz ama hadi hayırlısı…

Prim Ödeme Son Günü Uzatıldı

02.03.2017

BASIN DUYURUSU

28/02/2017 tarihinde, Kurumumuzla prim tahsilat anlaşması olan bankaların Kurumumuz tahsilat sistemleriyle iletişiminde sıkıntılar yaşanmış ve prim tahsilatlarında aksaklıklar oluşmuştur.

 

Prim ödeme yükümlülerimizin mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme günü 28/02/2017 tarihi olan prim ve diğer tüm alacakların tahsilat işlemleri 07/03/2017 tarihi gün sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji
Paylaş
Önceki İçerik687 Sayılı KHK Teşvikinin Uygulama Genelgesi Çıktı.
Sonraki İçerikŞEREFİYE NEDİR ?
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy