MuhSgk Uygulama Başlama Tarihinde Uzama (Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Başlama Tarihinde Uzama

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji

MuhSgk’da Yeni Uzama 🙂 (Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinde Yeni Uzama 🙂 )

M.B.T.’nin Kiymetli uyeleri;

Görüldugu uzere Pilot illere Bursa, Eskişehir, Konya İlleri de eklenerek diger illerde Muh-Sgk uygulaması 01.03.2020 tarihine ertelenmistir.

#MuhSgk ile ilgili gecen hafta twitter da saatlerce ulke gundeminde kalarak su soruyu sormustuk.

O Zaman Soruyoruz 2 Ayda Ne Degisecek? Ve Bu inadin Sebebi Nedir?

Biz Haziriz ama siz bizce hazir degilsiniz demistik. Haklı Çıktık.
Şimdi de diyoruz ki;
Biri cikip bu sistemin Ulkemize, Devletimize, Maliye’mize saglayacağı kayda deger faydalarini anlatsin ikna olalim ve sonuna kadar destek olalim. Ama şuan tüm ulkenin düşundügü gibi yoksa boyle bir fayda, birinin aklina geldi hadi yaptim oldu inadı ise uzamalar ile bu isi cikmaza sokmayalim. Guzel bir hayaldi denedik olmadi demek bence o hata yaptik gunune ulasmaktan iyiydir.
Birlestirilecek o kadar Belge, Beyanname dökuman varken iki farkli kurumun boylesine onemli beyanname ve bildirgesini birlestirmeye calisip ne amaclanmaktadir?
Lutfen biri cikip bunu anlatsin.
Uzama cözum degildir. Oldu bitti, yaptim gitti anlayisi bugune kadar hicbir zaman basari gostermemistir. Bundan sonra da gosterecegini dusunmuyorum.

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji
Paylaş
Önceki İçerikDeğerli Konut Vergisi beyannamesinin verilme süresi uzatıldı !
Sonraki İçerik11.02.2020 Tarihli İş İlanları
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy