E Defter Berat Yükleme Tercihi ve Yol Haritası Hakkında

E Defter Berat Yükleme Tercihi hakkında

E Defter Berat Yükleme Tercihi ve Yol Haritası Hakkında

Değerli Meslektaşlarım öncelikle bir duyuru ile başlamak istiyoruz.0Biliyorsunuz daha önceden e defter berat yüklemelerini sadece aylık olarak yükleyebiliyorduk. Akabinde güzel bir adım atıldı ve 3 aylık tercih hakkı getirildi ve aylık ya da üç aylık tercihini yapmak isteyenler biraz sonra sevgili dostum Alper Erdem’in yol haritasını sunacağı şekilde tercihini yapacak ve bundan sonra yaptığınız seçime göre e defter beratlarınızı göndereceksiniz dediler ve tablo da aşağıdaki gibi oluştu.

https://muhasebebilenler.com/berat-yukleme-istenirse-aylik-degil-3-aylik-gonderilebilinecek/

Yukarıdaki değerli yazı için güzel insan Selçuk GÜLTEN’e Teşekkür ederek devam ediyorum.

Birçok meslektaş gibi bizler de her firma için bu tercih işlemini bir kere yapacağımızı düşündük ve Maliye’ye de bu olumlu adımı için teşekkür ettik ama bir baktık tam 1 sene sonra, yaptığınız seçimi girip bu sene de tekrarlamazsanız aylığa dönersiniz gibi garip bir açıklama ile karşılaştık ve şimdi nasıl olsa bu tercihi geçen sene yapmıştım diyerek bu tercihi yapamayan (bu ve bunun gibi bir yazının ulaşamadığı) firmalar nasıl olsa geçen sene Üç aylık seçimi yapmıştım diyerek Mayıs ayında Ocak Ayının Beratını almak için işlem yapmaya kalktığında o kaynar suların boşalmasını ve sonrasını düşünmek bile istemiyorum.
Not: Bu yazıdan sonra sanırım önceki seçime göre sistem güncellendi ama bazı arkadaşlarda aylığa döndüğüna dair yorumlar aldık. Siz yine de her ihtimale karşı kontrol edin…

Tek bir şey sorup işlemin yol haritası için değerli dostum Alper ERDEM’in sunumu ile konuyu bağlayacağım.
Geçen Sene Yaptığımız Seçimin Neyini Beğenmediniz ve Bu Sene Bunu Tekrarlamak yerine son kalan tercih ne ise onunla devam etseydiniz bunun kime ne zararı olacaktı?

E Süreçler hayata kolaylıklar getirirken süreci zorlaştırmak gerçekten de anlam veremediğim bir durum. Bundan derhal vazgeçilmelidir.

Peki Bu Tercihi Nasıl Yapacağız?
Aşağıdaki linkte değerli dostum Alper ERDEM süreci adım adım anlatmış. Umarım bu uygulamadan vazgeçilir ama siz yine de Aman diyeyim unutmayın.

E Defter Berat Yükleme Tercih Seçimi için Yol Haritası için Tıklayınız

Umarız bu tekrar uygulamalar hayatımızdan cıkar ve süreç daha proaktif ve faydalı hale gelir.

Bu vesile Mesleğimizin iki E Mali Müşaviri Sn. Alper ERDEM ve Selçuk GÜLTEN’e Teşekkür ediyorum. İkisi de her gün en ufak bir abartı yok 100 ustu telefon araması ve onlarca sosyal medya sorusuna cevap vererek bu buhrandan meslektaşın daha az yara alarak çıkması için canhıraş şekilde uğraşıyorlar. İyi ki varlar.

Saygılarımla;

Mali Müşavir Serkan ATASOY

 

Paylaş
Önceki İçerikMALİ MÜHÜR VE E DEFTER SAKLAMA
Sonraki İçerikDEĞERLİ KONUT VERGİSİ
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy