8 MART DUNYA EMEKCİ KADİNLAR GUNU

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ

 

Kadın Baş Tacıdır.

Bir kadın düşünün evladı için çabalayan,

Bir kadın düşünün çocukları için bir şeyler öğreten,

Bir kadını düşünün ekonomisini canlandıran,evini geçindirmek için çalışan.

Dünyadaki tüm kadınları düşünün,

Dertleri,sevinçleri bir bütün olan,

Sesini duyurmaya çalışan.

Yeri geldiğinde birlikte,

Yeri geldiğinde bir bütün olan.

Bir bütün olarak yaşadığımız dünyadaki bütün kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.Unutmayın dünyada her şey kadının eseridir diyen bir liderin izinde giden biz kadınların her alanda söz hakkı olmalıdır.Sosyal eşitlik,demokrasi,baskılardan uzakta,hür ve  özgürce yaşamaya hakları var kadınlarımızın.

8 Mart dünyada çoşku ile kutlansa da hikayesi derindir.Derinden anlayan ve hisseden kadınların günüdür.Kadınların ülkelerinde ve dünyada varlığını ispatlamaya çalıştığı,evladına ana,eşine hanım,işine başarı katan kadınlarımızdır onlar.

Peygamberimizin,Ata’mızın kadınları ezmediği gibi keşke yeni nesil de kadınlarımıza gereken değeri verebilse.Dövmese,sövmese,dayak atmasa,hakaret etmese.İş yerinde mobbing,sözlü-psikolojik tacize uğramasa kadınlar.Kadınların kadın oldugunu tek bir günde değil bir ömür hatırlayabilse erkekler.

Kadınlara değeri verebilseler dünya huzurla dolar.Çünkü kadın huzurdur,aşktır,barıştır.Sevgidir,toparlayıcıdır.Evinin direğidir kadın.

Emekçidir.Evini geçindirmek,çocuklarını okutup,eşini onurlandıran,gururlandırandır kadın.

Kadın annedir.Kadın candır,canandır.Huzura kavuşturan,sesi ile mutluluk veren,aklı ile başarı sağlayan ve sağlatandır.

Emekçi olan ve olmayan kadınlarımızın kadınlar gününü kutlarım.İyiki varsınız,siz var oldukça ekonomi de var olmaya,huzur ve mutluluk var olmaya devam edecektir.

 

Saygılarımla,

Selda KURTOĞLU