TICARET SICIL TASDIKNAMESI ALMA ZORUNLULUĞU

tasdikname
Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji

TİCARET SİCİL TASDİKNAMESİ ALMA ZORUNLULUĞU

 

Ticaret siciline kayıtlı bulunanlar; defterlerin tasdiki sırasında TTK’nun 64. maddesi ve Ticaret Sicil Yönetmeliği’nin 16. maddesi gereğince Ticaret Sicil Tasdiknamesi noterlere ibraz edilecektir.

Ancak; 27/01/2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Ticaret Sicil Yönetmeliğinin 16/6 maddesine göre  önceki yıl veya yıllarda alınmış belgeler kayıtlı firmada herhangi bir değişiklik yok ise yeniden alınmasına gerek yoktur. Eski tarihli belge ibraz için yeterli olacaktır.

 

Saygılarımla,
S.M.Mali Müşavir
Fidan ASLANTAŞ

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji
Paylaş
Önceki İçerikFree Zone Tax and Other Advantages
Sonraki İçerikKimler Defter Beyan Sistemine Geçiyor
1986 yılında Ankara da doğmuş olup 2003 yılı Ankara Ticaret Lisesi Muhasebe Bölümü, 2009 yılı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İşletme Bölümü ve 2011 yılı Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. 2009 yılında mesleğe ilk adımını atmıştır. 2013 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik staja giriş sınavını başarıyla kazanmış. 2007 yılında Serkan ATASOY’ un kurmuş olduğu ve Türkiye’nin en büyük muhasebe grubu olan , Muhasebe Bilenler Topluluğu’nun platformlarında moderatör olarak görevlerini sürdürmekte ve www.muhasebebilenler.com sitesinde editörlük ve yazarlık yapmakta olup mesleğe katkı sağlamaktadır. 2017 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatını almaya hak kazanmıştır. 2019 yılında Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda Mesleki Denetim Komisyonunda görev almıştır. Kamu Gözetim Kurumu' nun düzenlemiş olduğu Bağımsız Denetçilik sınavlarına girmeye devam etmektedir. 2022 yılında Altınbaş Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesinden almış olduğu eğitim sertifikaları ile kendisini geliştirmeye devam etmektedir. İnstagram➡️@aslantasmalimusavirlik