Mesleki Konuları Twitter Trend Topicler ile Gündeme Taşıyoruz !

Değerli meslektaşlarım,

Mesleğimizin yıllardır süregelen sorunları hepimiz tarafından bilmekte. Birçok Farklı Meslek Grubu bu sorunlarını twitterdan gündem yaparak ülkede milyonlarca kişinin önüne düşürmekte, algı yaratmakta ve konu ile ilgili ciddi dönüşler almakta, faydalar sağlamaktadır. Bu düşünce ile MBT’mizin twitter hesabını 2017 Yılında açmış ve belli bir sayıya getirmeye çalışmıştık. Halihazırda 7.235 takipçimiz bulunmakta. Link aşağıdadır. Takibe almanızı önemle rica ediyoruz. Peki Neden?

Facebook’ta 92.000 kişiyiz ama twitter da bu sayılara ulaşma şansı suan cok mümkün değil çünkü MBT Facebook’ta etkindi ama artık Twitter’da da etkin 🙂
Madem bu sayılara ulaştık O halde taşın altına elimizi koyma zamanı gelmiştir.  Çarşamba(10 temmuz 2019) sabahı 09.00-10.00 arası yapacağımız tweet etkinliği ile Trend Topic Mucadelelerimize Başlıyoruz. Geçtiğimiz Pazar günü yaptığımız Trend Topic Çalışmasında birçok kişinin gündeminin arasına girdik, etiketlediğimiz kamu kurumları ve yöneticilerin önüne on bini aşkın kez düştük (Azımsanmayacak sayı olduğunu düşünüyoruz) Pazar günü Prime Time da yaptığımız denemede Ülke gündemine girememiş olsak da güzel bir deneme oldu bizler için.
Amaaaaaa 🙂 Yarın inşallah Trend Topic ile ülke gündemine girmiş olacağız. Tabi ki Desteğiniz ile.
Bu Konuda birlikte yürüdüğümüz arkadaşlarımız ile bunu yapmak ayrı bir mutluluk çünkü ben her zaman mesleki mucadelede birlikte hareket etmenin faydalarını anlatmaya çalıştım çalışmaya da devam edeceğim.

Son 1 aydır bu konuda ciddi çalışmalar yapan Sevgili Dostum Koray ATEŞ’e, Ali İhsan Kayaci’ya, Nedim Yılmaz’a, Hasan Volkan Cevik’e, Moderatorlerimize (Ciddi sayida destekleri oldu) ve tabi ki Toplamda Yuzbini Askın aktif uyeli MBT’mize ve Twitter’i aktif kullanan destek veren herkese.
Tabi ki en onemlisi şu profile https://facebook.com/profile.php

Sonsuz Tesekkurler…

Hep birlikte aynı anda sorunlarımızı yazalım ve çözümler isteyelim.

  • Mali tatil hakkımızı kağıt üstünde bırakmayalım ve uygulanabilir bir tatil olmasını isteyelim.

  • İnsan olduğumuzu ve Mücbir sebep hallerimizin olabileceğini hatırlatalım.

  • Yeşil pasaport almanın mesleğimize vizyon kazandıracağı aşikar talep edelim.

  • Defter tutma sayısına Kota isteyelim.Mesleki titizlik ve özen, etik ilkemizin uygulanabilir olmasını ve genç meslektaşlarımıza iş alanları açılmasını sağlayalım.

  • İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku , Ticaret Hukuku ,Borçlar Hukuku alanlarındaki davalarda Ara buluculuk yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahibiz bu hakkımızı da isteyelim.

Sevgili meslektaşlarım, yukarıda yazdığım birkaç madde başlıca sorunlarımızdan ancak mesleğimizin birçok sorunu bulunduğunu sizlerde biliyorsunuz.

Muhasebe Bilenler Topluluğu öncülüğünde, Çarşamba (10 Temmuz 2019 ) Sabah 09.00-10.00 arasında yakacağımız bu ışığı hep birlikte parlatalım. Hashtaglerimiz ;

#gercekmalitatilistiyoruz 
#mucbirsebephaliyasalasmali
#hasilatesasibakkalhesabi

Takibe almanızı istediğimiz hesaplarımız


https://twitter.com/Serkan_tavsan (Takibe Alın Yoksa daha sonraki etkinlikler için sizi nereden bulacağız 🙂  ) Twitterınız yoksa lütfen açın bu konu cok onemli.

Her ay en az 2 kere mesleki konuları gündeme koyma hayalimizi gerçekleştirmemiz için bu sese kulak verin ve duyurularımızdan haberdar olmak için aşağıdaki twitter kullanıcılarını takip etmenizi rica ederim;

 

Saygılarımla;

Mali Müşavir

Serkan ATASOY