Mesleki Konuları Twitter Trend Topicler ile Gündeme Taşıyoruz !

Mesleki Konuları Twitter Trend Topicler ile Gündeme Taşıyoruz !
Mesleki Konuları Twitter Trend Topicler ile Gündeme Taşıyoruz !

Mesleki Konuları Twitter Trend Topicler ile Gündeme Taşıyoruz !Değerli meslektaşlarım,

Mesleğimizin yıllardır süregelen sorunları hepimiz tarafından bilmekte. Birçok Farklı Meslek Grubu bu sorunlarını twitterdan gündem yaparak ülkede milyonlarca kişinin önüne düşürmekte, algı yaratmakta ve konu ile ilgili ciddi dönüşler almakta, faydalar sağlamaktadır. Bu düşünce ile MBT’mizin twitter hesabını 2017 Yılında açmış ve belli bir sayıya getirmeye çalışmıştık. Halihazırda 7.235 takipçimiz bulunmakta. Link aşağıdadır. Takibe almanızı önemle rica ediyoruz. Peki Neden?

Facebook’ta 92.000 kişiyiz ama twitter da bu sayılara ulaşma şansı suan cok mümkün değil çünkü MBT Facebook’ta etkindi ama artık Twitter’da da etkin 🙂
Madem bu sayılara ulaştık O halde taşın altına elimizi koyma zamanı gelmiştir.  Çarşamba(10 temmuz 2019) sabahı 09.00-10.00 arası yapacağımız tweet etkinliği ile Trend Topic Mucadelelerimize Başlıyoruz. Geçtiğimiz Pazar günü yaptığımız Trend Topic Çalışmasında birçok kişinin gündeminin arasına girdik, etiketlediğimiz kamu kurumları ve yöneticilerin önüne on bini aşkın kez düştük (Azımsanmayacak sayı olduğunu düşünüyoruz) Pazar günü Prime Time da yaptığımız denemede Ülke gündemine girememiş olsak da güzel bir deneme oldu bizler için.
Amaaaaaa 🙂 Yarın inşallah Trend Topic ile ülke gündemine girmiş olacağız. Tabi ki Desteğiniz ile.
Bu Konuda birlikte yürüdüğümüz arkadaşlarımız ile bunu yapmak ayrı bir mutluluk çünkü ben her zaman mesleki mucadelede birlikte hareket etmenin faydalarını anlatmaya çalıştım çalışmaya da devam edeceğim.

Son 1 aydır bu konuda ciddi çalışmalar yapan Sevgili Dostum Koray ATEŞ’e, Ali İhsan Kayaci’ya, Nedim Yılmaz’a, Hasan Volkan Cevik’e, Moderatorlerimize (Ciddi sayida destekleri oldu) ve tabi ki Toplamda Yuzbini Askın aktif uyeli MBT’mize ve Twitter’i aktif kullanan destek veren herkese.
Tabi ki en onemlisi şu profile https://facebook.com/profile.php

Sonsuz Tesekkurler…

Hep birlikte aynı anda sorunlarımızı yazalım ve çözümler isteyelim.

  • Mali tatil hakkımızı kağıt üstünde bırakmayalım ve uygulanabilir bir tatil olmasını isteyelim.

  • İnsan olduğumuzu ve Mücbir sebep hallerimizin olabileceğini hatırlatalım.

  • Yeşil pasaport almanın mesleğimize vizyon kazandıracağı aşikar talep edelim.

  • Defter tutma sayısına Kota isteyelim.Mesleki titizlik ve özen, etik ilkemizin uygulanabilir olmasını ve genç meslektaşlarımıza iş alanları açılmasını sağlayalım.

  • İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku , Ticaret Hukuku ,Borçlar Hukuku alanlarındaki davalarda Ara buluculuk yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahibiz bu hakkımızı da isteyelim.

Sevgili meslektaşlarım, yukarıda yazdığım birkaç madde başlıca sorunlarımızdan ancak mesleğimizin birçok sorunu bulunduğunu sizlerde biliyorsunuz.

Muhasebe Bilenler Topluluğu öncülüğünde, Çarşamba (10 Temmuz 2019 ) Sabah 09.00-10.00 arasında yakacağımız bu ışığı hep birlikte parlatalım. Hashtaglerimiz ;

#gercekmalitatilistiyoruz 
#mucbirsebephaliyasalasmali
#hasilatesasibakkalhesabi

Takibe almanızı istediğimiz hesaplarımız


https://twitter.com/Serkan_tavsan (Takibe Alın Yoksa daha sonraki etkinlikler için sizi nereden bulacağız 🙂  ) Twitterınız yoksa lütfen açın bu konu cok onemli.

Her ay en az 2 kere mesleki konuları gündeme koyma hayalimizi gerçekleştirmemiz için bu sese kulak verin ve duyurularımızdan haberdar olmak için aşağıdaki twitter kullanıcılarını takip etmenizi rica ederim;

 

Saygılarımla;

Mali Müşavir

Serkan ATASOY

Paylaş
Önceki İçerik17.07.2019 Tarihli İş İlanları
Sonraki İçerik15.07.2019 Tarihli İş İlanları
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy