Mesleğe Değer Katmak ve Geniş Kitlelere Fayda Sağlamaya Kaldığımız Yerden Devam…

Mesleğe Değer Katmak ve Geniş Kitlelere Fayda Sağlamaya Kaldığımız Yerden Devam…

Değerli Meslektaşlarım;
Son 28 Gündeki Sayfa ve Yakın zamanda açtığımız sitemizin istatistiklerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. 95.000 kişilik Grup, zirvede olan instagram, youtube, twitter istatistiklerini burada yok.
Bu tablo ne kadar geniş kitlelere ulaştığımızın en açık göstergesidir. Bu ulaşmışlığı mesleki anlamda faydalı hale getirdiğimiz ve değer kattığımız yadsınamaz bir gerçek olarak ortada bunu daha ileriye taşıyarak şuan meslektaşı bilgilendirme, mesleki konularda yardımlaşmanın yanı sıra gelecekte mesleğimizi daha iyi yerlere taşımak için yoğun bir mucadele alanına çeviriyoruz bunu arttırarak devam ettirebiliriz ve bunları yaparken kimseyi ötekileştirmeden, kırmadan dökmeden, gönüllülük esasıyla yapmalıyız çünkü bu işler gelir geçer, mesleki mucadele de bir şekilde verilir ama kişilik hakları, saygı ve sevgi dilini kaybedersek yaptığımız işin hiç bir anlamı kalmayacaktır.
Mesleki açıdan daha güzel günler görmek, ruhsatlı olan arkadaşlarımızın Ruhsatlarını maddi manevi kazanımlara dönüştürdüğü, ruhsatlı olmayan arkadaşlarımızın Muhasebe, Finans ve Mali İşler alanında saygı görüp maddi manevi doyuma ulaştığı ve saygın meslekler arasında üstlerde yer aldığımız günleri görmek dileğiyle.
Sevgi ve M.B.T. ile Kalın…
 
 S.M.Mali Müşavir
Serkan ATASOY
Paylaş
Önceki İçerikHediye S.M.M.M. Staja Başlama Seti Hk.
Sonraki İçerikNİSAN 2017 BEYAN VERME SÜRELERİNDE UZAMA Sirküler için Tıklayabilirsiniz
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy

1 Yorum

  1. Serkan Bey, site tıklanmaları bu kadar kısa sürede bu kadar hızlı yükselmiş. Türkiyenin ilk 27.000 sitesinden birisi olmuş. Pek çok site bu konuma gelmek için yıllar harcıyor. Tebrikler.
    Tabi bu durum, bunun sürdürülmesi ve daha ileri götürülmesi konusunda omuzlara büyük yük yüklüyor. Biz de, MBT üyeleri olarak, bu yükü paylaşma konusunda bir katkımız olursa katkıya hazırız.
    Selam ve saygılar.

Comments are closed.