MBT Üyelerine Özel İNDİRİMLİ ELEKTRİK Anlaşmamız Hakkında

MBT uyelerine indirimli elektrik
MBT uyelerine indirimli elektrik

Muhasebe Bilenler Topluluğu’nun Değerli Üyeleri Merhabalar;

Birçok meslek grubunun Özel Elektrik firmaları ile anlaşmalar sağlayarak İNDİRİMLİ ELEKTRİK hizmeti almaları üzerine harekete gererek meslektaşlarımızın faydalanabileceği bir çalışma başlatmaya karar vererek hızlıca çalışmalara başladık.

Çalışmalarımız sonucunda Muhasebe Bilenler Topluluğu’nun Türkiye’nin her yerine yayılan ve bir çok firmada, her görevden üyesinin olmasının avantajlarını meslek ve meslektaş için kullanabileceğimizi gördüğümüz harika bir örnek ile karşınızdayız.

Tek Elektrik firmasının Genel Müdür yardımcısı Sn. Ertan ÖNAL bey meslektaşımız ve aynı zamanda grubumuzun üyesi. Sağolsun bu anlaşmada çok kritik role sahip oldu ve bizlere bu konuda çok ciddi faydaları oldu. Kendisine Teşekkürü Borç Biliyorum.
Normalde bu indirimli anlaşmaları büyük işletmelere (Elektrik Faturası yüksek gelen) işletmeler için yapılıyor.
Daha açık hali ile söylemek gerekirse Aylık Faturası 8.000-10.000 TL olmayanlara gerek Tek Elektrik gerek diğerleri genel olarak bir indirim anlaşması ya da sözleşme yapmıyorlar. Ancak Ertan beyin çabaları ve emeği sonucunda vergi kaydı olan M.B.T. Üyelerinin (Alt limiti yoğun emek ve çalışmalar sonucunda 150,00.-TL olarak belirledik. Bundan aşağıya yönetime kabul ettiremedik ama bu rakam da birçok ofisteki arkadaşımız ile görüşülerek belirlendi)
Bunun yanı sıra şirketlerde olan ve Asgari 10.000,00.-TL Elektrik faturası gelen firmalarda çalışan arkadaşlarımız da bu avantajdan faydalanabilirler. Tabi ki bu rakamlar için daha iyi bir oran verilecektir. Sonuçta 150,00.-TL nin firmaya kazandıracağı ile 10.000,00.-TL nin kazandıracağı bir olmaz 🙂 )

Bu çerçevede bugün itibariyle (25.02.2020) Türkiye’nin Her ilinde geçerli olacak olan bu indirim anlaşmamız ile Sadece size faturayı kesen firma değişecek ve enerjiyi 0,522826 den değil 0,480 den alabileceksiniz. (Şuan faturalarınızdan 0,758590 görülüyor. EPDK payı dahil Bunun Ayrıntısını Excelde görebilirsiniz.)

Aşağıdaki linke tıklayarak gelen faturanız üzerinden yıllık ne kadar kar edeceğinizi Excel tablosuyla kontrol edebilirsiniz.
25.02.2020 İTİBARİYLE NE KADAR AVANTAJ SAĞLAYABİLECEĞİNİZ GÖSTERİR EXCEL DOSYASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Akıllardaki Soru (Ben de sormuştum 🙂 : Eski Enerji firmamız ne olacak
Cevap : Dileyen Ödediği Depozitoyu iade alabilir. Artık fatura o firmadan gelmeyecek.
Soru : Adına ya da ofisine Elektrik faturası gelen Tüm M.B.T. Üyeleri Bu avantajdan faydalanabilir mi?
Cevap : Yukarıdaki açıklamalar çerçevesinde Kesinlikle Faydalanabilir.
Soru : Sayacım Değişecek mi?
Cevap : KESİNLİKLE HAYIR. Sadece Faturanın geldiği ve ödediğiniz yer değişecek.
Soru : Alt Limit Ne Kadardır?
Cevap : Bunu burada tekrar açmak istedim 🙂 Büyük emek burada söz konusu. Normalde büyük 8-10.000 TL üzeri Elektrik faturası gelen ticarethaneler için uygulanabilen bu yöntem Muhasebe Bilenler Topluluğu üyeleri için 150,00.-TL olarak uygulanacaktır. (Bu rakama inmek Ertan beyin başarısı bunu da birçok bürodaki arkadaşımızın elektrik fatura rakamlarını alarak dibe indik.)
Soru : Ne Kadar Avantaj Sağlayabilirim
Cevap :25.02.2020 İTİBARİYLE NE KADAR AVANTAJ SAĞLAYABİLECEĞİNİZ GÖSTERİR EXCEL DOSYASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Peki Faydalanmak isteyenlerin yapması gerekenler Nelerdir:
Gerekli kontrollerin yapılması için Son Elektrik Faturasının ve İletişim Bilgilerinin satis@tekelektrik.com.tr adresine mail atmalarını ve açıklamaya da “M.B.T.-İndirimli Elektrik” olarak özellikle belirtmeleri önem arz etmektedir.

Tek Elektriğin Bazı Referansları sitelerinde aşağıdaki linkte yer almaktadır. https://tekelektrik.com.tr/hakkimizda-referanslarimiz/
Diğer Detaylar için https://tekelektrik.com.tr/ sitesini inceleyebilirsiniz.

Sizler için iyi niyetli ve samimi bir çalışma gerçekleştirmeye çalıştık. Değerlendirmenizi yapın karar sizin. Anlaşması bizden karar ve faydalanması sizden.
Teşekkür ve Beğenilerinizi bizler ile sorunlarınızı şuan ki çalıştığınız firmalarda olduğu gibi elektriği aldığınız kuruma yapabilirsiniz 🙂 Meslektaşımız Kurum içinden yapılabilir bir şey var ise yardımcı olacaktır zaten 🙂 Umarım Faydası olur.
Meslek Camiamıza Hayırlı Uğurlu Olsun.

Mali Müşavir Serkan ATASOY & Mali Müşavir Ertan ÖNAL

Paylaş
Önceki İçerikTarım veya Orman İşlerinde Hizmet Akdiyle Süreksiz Olan Çalışanların Ek-5 Sigortalılığı ve Bunların Yaşlılık Aylıklarının Düşük Olmasının Nedenleri
Sonraki İçerikSGK’dan Aylık/Gelir Alanların 2020 Ocak Ayı Artışları Açıklandı
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy