Mali Müşavirler, Türmob, SMMM Odaları ve Dernekleri Ayağa Kalkmalı!

Mali Musavirler yarin cok gec olabilir

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Ziraat Odası Baskanlığına Aşağıdaki Yazıyı göndererek Kanunlara aykırı Tarihi bir yanlışa imza atmıştır.

Gönderdikleri yazıda Mali Müşavirlik işlemlerini ihale ettiğini ve 1 Meslek Mensubunu işaret ederek, “En kısa zamanda piyasa muhasebecileri (Mali Müşavirler) ile ilişkileri kesmek suretiyle” x Mali Müşaviri ile çalışılması gerektiğini ve “aşağıdaki muhasebe ücret tablosunda görüleceği üzere” “ödemekte olduğu muhasebe ücretlerinin çok altında bir ücretle sözleşme yapılarak” gibi 3568 Sayılı yasadan bihaber resmi bir yazı yazarak Bildirimde Bulunmuştur.

– Akademik Bir Örgütün Üyelerine “kimse öğrenmek kullanmak istemiyor” cümlesi Tam olarak hakarettir.
– “Piyasa Muhasebecileri” gibi Yakışıksız Kelimelerin mesleğimiz için kullanılması Akademik Bir Meslek olan Mali Müşavirliğe yapılmış Büyük Bir Hakarettir!
– Madem ki Asgari Ücretin altında tutulabiliyor resmi yazılara konu olabiliyor E Birlik Neden Var ve Türmob buna nasıl izin veriyor, izin veriyorsa E Birliğe güvenip giriş yapanların layıgıyla işini yapanların sucu ne?
– Eğer Bu resmi yazıdaki rakamlar ayan beyan ortadayken bahsi geçen meslek mensubu daha yüksek rakamlar göstererek E Birlik sistemini atlatabiliyorsa bunun da ayrıca sorgulanması gerekmiyor mu?
– “En kısa zamanda piyasa muhasebecileri (Mali Müşavirler) ile ilişkileri kesmek suretiyle” cümlesi 3568 Sayılı Kanundaki “sözleşmesi devam eden işyerlerine teklif vermek disiplin suçudur.” maddesinden ile tamamen çelişirken bu nasıl bir rahatlık?
– Meslek Örgütümüz Durmaya devam eder Bakkallar Odası bile Defter Tasdiki ve Defter Tutulması konusunda Maliye Bakanlığı’ndan haklar alır ve bu böyle devam ederse her oda oluşturacağı Mali İşler Departmanıyla Tüm üyelerinin Mali Müşavirlik Hizmetlerini Gerçekleştirebilirler derse Meslek Mensubunun Durumu Ne Olacak?

Meslek Mensuplarımızın, Turmob’un, Mali Müşavirler Sendikanın (Mali Müşavir Sen), Odaların, Mesleki Derneklerin bu konuya acil bir deklerasyon yayınlayarak mudahale etmesi ve bu yazının geri çektirilmesi sağlanmalıdır.
Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız neden mi? Eger buna ses çıkarmazsak sonrakilere çıkarma şansımız kalmaz. KAYBEDECEK 1 GÜNÜMÜZ BİLE YOK ACİL HAREKETE GEÇMEMİZ GEREKİYOR. Hareket Planımızı En Kısa Zamanda Oluşturacağız ve Harekete Geçeceğiz!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği 3568 Sayılı kanunu Yerle Bir Etmiş
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 3568 Sayılı kanunu Yerle Bir Etmiş
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 3568 Sayılı kanunu Yerle Bir Etmiş
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 3568 Sayılı kanunu Yerle Bir Etmiş

7 YORUMLAR

  1. Türmob ne yapıyor bu konuda ve diğer konularda, artık Türkiyede mali müşavirler hak ettiği değeri bulması için ne yapılması gerekiyor ise yapılmalı ve şamaroğlanı haline gelen meslek mensuplarının hakları savunulmalıdır aksi halde geçtiğimiz günlerde gördüğümüz bakkallar odası vakası ve ziraat birliği vakalarının ardı arkası kesilmeyecektir….

  2. Kesinlikle katiliyorum. Bugun Meslege bakisin degistigi son gun olabilir.
    Tum Mesleki olusumlar bu konuya agirlik vermeli ve mucadele etmelidir.
    Tek Paydamiz Meslek ve Meslektas olmali ayrismadan uzak meslegimizin kazanimlari icin hic durmadan mucadele etmeliyiz yoksa bu haberler artar ve yapilacak bir meslek kalmaz…

Comments are closed.