KAT KARŞILIĞI İNŞAATLARDA DAİRE BAZINDA MALİYET HESAPLAMA EXCEL TABLOSU ve DETAYLARI

KAT KARŞILIĞI İNŞAATLARDA DAİRE BAZINDA MALİYET HESAPLAMA EXCEL TABLOSU ve DETAYLARI
KAT KARŞILIĞI İNŞAATLARDA DAİRE BAZINDA MALİYET HESAPLAMA EXCEL TABLOSU ve DETAYLARI
Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji

Muhasebe Bilenler Topluluğu’nun Değerli Üyeleri
KAT KARŞILIĞI İNŞAATLARDA DAİRE BAZINDA MALİYET HESAPLAMA EXCELL TABLOSU’nu aşağıda bulabilirsiniz. Kısaca tanıtımını da yapayım.

Kat karşılığı ya da diğer adı ile arsa karşılığı inşaatlarda bir çok meslektaşımızın gereksinim duyduğu bir tablo “KAT KARŞILIĞI İNŞAATLARDA DAİRE BAZINDA MALİYET CETVELİ” EXCELL ortamında hazırladığım ve yıllardır kullandığım ve daha önce 1000 den fazla meslektaşımıza ulaştırdığım tabloyu isteyen bütün meslektaşlarımın istifadesine sunuyorum. Tablo da ;
**Net m2 bazında bütün daireler toplam maliyet den payını alarak hem müteahhit giderinden maliyeti hemde arsa payından maliyetini alarak toplam maliyet daire bazında çıkmaktadır.
**Çıkan maliyet net m2 sine göre hesaplandığı için m2 si baz alınarak KDV si otomatik hesaplanmaktadır.
**Her bir daire satıldığında saış miktarı ve maliyet tablo üzerinde yer aldığı için geçici ve kurumlarda daire satış kar’ları otomatik görünmektedir.
**Satış kar’ı nın yanı sıra KKEG ‘ lerde daire bazında hesaplanmakta böylece vergi matrahı çıkmaktadır.
**Altta ayrı bir bölümde Arsa sahibine isabet eden dairelerin maliyeti de daireleri bazında çıkmaktadır. Böylelikle arsa sahibine kesilecek faturalar daire bazında ortaya çıkmaktadır. Bu hesaplamalar hem müteahhidin arsa payına isabet eden maliyet oranında hem de arsa paylı olarak çıkmaktadır.
**Formüller korunmuş olup, silinmesine imkan yoktur ama isteyenler korumayı kaldırabilirler çünkü korumada herhangi bir şifre konulmadı
Faydalı olması dileğim ile (Servet Uruç​ geniş excell bilgisi ile versiyon 2 ile son halini vermemde bana desteği çoktur)

Dosya Aşağıdaki Linktedir.
KAT KARŞILIĞI İNŞAATLARDA DAİRE BAZINDA MALİYET HESAPLAMA EXCEL TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Saygılarımla
Bayram ALKAN
S.M.M.M

 

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji

Comments are closed.