Emanetteki para ve Mahsup islemi

emanete dusen para ve mahsup
emanete dusen para ve mahsup
Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji

Emanetteki para ve Mahsup İşlemi

 

Emanete düşen parayı ve mahsup işlemini bir kaç sekme ile görebiliriz.

 

  1. İnternet Vergi Dairesinden şifreler ile giriş yapıyoruz.  https://intvrg.gib.gov.tr/index.jsp

2. Emanette ki parayı görebilmek için öncelikle, Mükellef İşlemleri sekmesinden; Mükellef dosyası seçilir,

3. Gelen sekmelerden İŞLENEMEYEN ÖDEMELER ve sağda kutucukta bağlı bulunulan VERGİ DAİRESİ seçilir,

4. Gelen ekranda EMANETTE BULUNAN TUTARI görebiliriz,

5. MAHSUP işlemini görebilmek için; İşlenemeyen ödemeler sekmesi altındaki EKSTRE BİLGİLERİ seçilir,

6. Bu ekranda Mahsup İşlemini görüyoruz vergi türü, dönemi, onay tarihi, tutarı ve açıklama olarak sadece mahsup edilmiştir yazıyor ne yazık ki kurum bilgisi verilmiyor.

Bu tutarda gecikme zammı var ise bütün olarak görünüyor detaylı görmek için tahsilat bölümünden bakmak gerekli. Muhasebeye kayıt içinde tahsilat bölümünden gerekli vergi türü nü seçip eski usul excell e kopyala yapıştır olarak döküm çıkartıp kayıtlara alıyorum.

 

Saygılarımla,

S.M.Mali Müşavir

FİDAN ASLANTAŞ

 

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji
Paylaş
Önceki İçerikŞİRKETLER ( Tüzel Kişiler ) HER İŞİ YAPABİLİR Mİ?
Sonraki İçerikTEKNİK İFLAS ( BORCA BATIKLIK DURUMU ) SONUÇLARI VE GEREKLİ ÖNLEMLER 
1986 yılında Ankara da doğmuş olup 2003 yılı Ankara Ticaret Lisesi Muhasebe Bölümü, 2009 yılı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İşletme Bölümü ve 2011 yılı Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. 2009 yılında mesleğe ilk adımını atmıştır. 2013 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik staja giriş sınavını başarıyla kazanmış. 2007 yılında Serkan ATASOY’ un kurmuş olduğu ve Türkiye’nin en büyük muhasebe grubu olan , Muhasebe Bilenler Topluluğu’nun platformlarında moderatör olarak görevlerini sürdürmekte ve www.muhasebebilenler.com sitesinde editörlük ve yazarlık yapmakta olup mesleğe katkı sağlamaktadır. 2017 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatını almaya hak kazanmıştır. 2019 yılında Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda Mesleki Denetim Komisyonunda görev almıştır. Kamu Gözetim Kurumu' nun düzenlemiş olduğu Bağımsız Denetçilik sınavlarına girmeye devam etmektedir. 2022 yılında Altınbaş Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesinden almış olduğu eğitim sertifikaları ile kendisini geliştirmeye devam etmektedir. İnstagram➡️@aslantasmalimusavirlik