BDDK’dan Corona Sürecinde Bankalara ya Kredi verin ya da Cezaya Razı Olun Ayarı

BDDK’dan Corona Sürecinde Bankalara ya Kredi verin ya da Cezaya Razı Olun Ayarı

#BDDK Son Aldığı Kararla Özel Bankalara ya topladigin mevduati ekonomiye yani vatandasa,işverene kredi sunarak çevir ya Devlet tahvili al ya da ben haftalık kontrolumu yapar cezamı (Ya da başka bir ad altında) keserim dedi.Mevduat faizlerindeki inişin bir nedeni de bu.
#Corona süreci boyunca devam edecektir.
Sürec sonrasi tekrar eski duruma dönülebilir.

Devlet Bankaları ve Bazı büyük özel Bankalar icin genel bir degisiklik bence olmayacaktir. Zaten bu sarti sagladiklarini dusunuyorum fakat bunlara nazaran kismen daha kucuk bankalar kredi veremezse ya da Maliyet rekabet analizinden dolayı veremezse, başına bela olmasin diye mevduat toplamak da istemeyecektir. Bu nedenle faiz oranlarini ciddi dusurup mevduat kredi dengesini saglamaya calışacaklardir.
Bakalim Neler Olacak…

25.04.2020

Serkan ATASOY

Paylaş
Önceki İçerikElektronik Defter Beratların Yüklenmesi ve Basit Usul kayit süresinde Uzama
Sonraki İçerikŞubat ve Mart 2020 Dönemine Ait K.D.V. Beyannamelerinin Beyan ve Ödeme Sürelerinin Uzama Sirküleri
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy