Muhasebeciler, Mali Müşavirlerden 14 Subat Sevgililer Günü Klibi ve Hikayesi :)

Muhasebecilerden, Mali Müşavirlerden 14 Şubat Sevgililer Günü Klibi

Muhasebeciler, Mali Müşavirlerden 14 Subat Sevgililer Günü Klibi Hep İzah Ederek anlatmıştık, Biraz da Mizah Ederek Anlatalım istedik 🙂

Muhasebeciler, Mali Müşavirlerden Sevgililer Günü Klibi 🙂

Değerli Dostlar;

14 Şubat günü herkes sevgililer gününe planlar yaparken, biz Muhasebeciler, Mali Müşavirler Geçici Vergi Yetiştirmeye, Müşterilerimize Tahakkukları göndermeye, Maliye’mizin sitemindeki sorunlar ile boğuşmaya ve bu tür stresli anlar ile yoğunlaşırken Dünya’da olan bitene kendimizi kapatmak zorunda kalıyoruz.

Eşlerimiz, Sevgililerimiz bizlerden güzel sözler sürprizler beklerken bizler buna odaklanamadığımız gibi aksama kadar stres yüklendiğimiz için bu günü tamamen yılın kayıp günü olarak tanımlıyoruz.

4.Dönem verilerini 1 ay sonra Gelir 2 ay içinde de Kurumlar vergisi ile Beyan eden bizler bu 4.Dönemin Kaldırılması için aşağıdaki imza kampanyasını başlatmıştık ve Maliye’ye ulaştırmak için 10.000 imzaya ulaşmasını bekliyoruz.

change.org/p/imza-kampanyası-maliye-bakanlığı-4-dönem-geçici-vergi-beyannamesinin-kaldırılması-talebi

Gerek Maliye’mize mailler, twitler, aramalar, görüşmeler yaparak gerek imza kampanyası yaparak son dönemin kaldırılması için elimizden geleni yapmaya çalıştık ve şimdi ise izah ile mizah bir arada olsun diye akşamları artan boş vakitlerimizden çalarak 🙂 (Aman Maliye bunu görmesin artan zaman mı demesin 🙂 ) böyle bir klip çalışmasına imza atmaya çalıştık.

Yıldız Tilbe’nin klibinden esinlenen arkadaşım Barış ÇELİKEL bu fikri geçen sene bana iletmişti ama vakitsizlikten bir şey yapamamıştım bu sene de gönderdiğinde birlikte değerlendirmeye başladık ben sözleri yazdım, Kızılay’da studio aradık bize pop yıldızı muamelesi yapmaları üzerine farklı formuller ararken İşyerinden Mühendis olan arkadaşım Altan ÖZKAN ben bunu sana çalabilirim dedi ve işyerinde bir odada o çaldı ben söyledim kaydettik 🙂 Elimizde iyi kötü bir ses dosyası çıktı ama bunu nasıl insanların Beğenebileceği hale getirelim derken Barış ÇELİKEL burada da devreye girdi ve Mali Müşavirler Sendikası Toplantısı sonrası 2 saatlik hızlı o an spontane gelişen mizansenler bularak katılan ve aşağıda isimleri yer alan arkadaşlar ile bu klibi sizlerin begenisine sunduk. Videoların birleştirilmesi çalışmalarında Volkan TUNÇ’un emekleri için de sonsuz Teşekkürler…
Yarım gün içinde 11.500 Tıklama almışız sanırım sevdiniz 🙂

Mesleğimizin ciddi ve soğuk yüzünün yanı sıra Muhasebecilerin, Mali Müşavirlerin istedikleri zaman ne kadar sosyal olabileceklerini, isteklerini sadece dilekçeler davalar ile değil de böyle araçlarla da talep edebileceklerini görülmesini istediğimiz bu yeni klibimiz umarım sizlere tebessüm ettiren bir nefes olmuştur.

Klibimize Katılan Arkadaşları Alfabetik Sıralı şekilde 🙂 İftiharla Sunarım…

Ayşe KÜTÜK
Barış ÇELİKEL
Birsen Kandemir YILDIZ
Burak YILDIZ
Elvan ALTINKAYNAK
Emrah DOYUM
Emre GÜRLEK
Esmanur KARAKUŞLU
Esna AYGÜN
Fatma EKİCİ
Fidan ASLANTAŞ
Figen Beyza KOÇYİĞİT
Gülşen BADEM
Hüseyin HARMAN (Klibin En Sevilen 4.Dönem Karakteri 🙂
Melek GÜRLER
Mert TURAN
Merve ŞEN
Murat DOĞAN
Nilay ÖKSÜZ
Öznur ÇELİK
Selçuk KOÇAK
Yakup GÜRLER
Yeter Sansar ÖZCAN

 

Yeni Projeler ile Karşınızda Olmaya Devam Edeceğiz 🙂

Sevgiler

S.M.Mali Müşavir

Serkan ATASOY

Bizi Sosyal Medya üzerinden Muhasebe Bilenler Topluluğu Grubundan da Takip Edebilirsiniz.

Türkiye’nin En Büyük Muhasebe Grubu

Sayfamız

instagram

Twitter

Paylaş
Önceki İçerikRaporluyken İşten Ayrılan İşçi Rapor Parasını (İş Göremezlik Ödeneğini) Alabilir mi?
Sonraki İçerik687 NL.KHK ile Gelen Teşvikten Örnek Gelir Vergisi Teşviki Hesaplaması
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy