İŞKUR AYLIK İŞ GÜCÜ ÇİZELGESİ BİLDİRİM AŞAMALARI

İŞKUR AYLIK İŞ GÜCÜ ÇİZELGESİ BİLDİRİM SÜRECİ

İşkur teşviklerinin hızla arttığı dönemde işkur aylık işgücü çizelgesinin düzenli olarak bildirilmesi büyük önem taşımaktadır.Bu nedenle İlk defa işkur aylık işgücü bildiriminde bulunacaklar için görsellerle birlikte kısaca süreci gösterelim.

1.İlk olarak işveren olarak  https://esube.iskur.gov.tr/ sitesine üye olmanız gerekmektedir.Üye işlemleriniz tamamlandıktan sonra bazı illerde 24 saat içerisinde kendiliğinden aktivasyon sağlanırken bazı illerde ise işkur’u telefonla arayarak aktivasyonu gerçekleştirilmesini sağlamamız gerekiyor.

2. işkur E-Şube’ye giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görüntüdeki gibi aylık işgücü çizelgesini seçiyoruz.

3.Aylık İş Gücü ekranına geldikten sonra aşağıdaki görselde ki gibi yıl ve ay seçerek yeni çizelge ekle butonunu kullanıyoruz.

 

4.İşyeri Gelişimi aşağıdaki görselde ki gibi ileri butonuyla bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

5.Çizelge Detayları aşamasında görselde ki gibi bordrodaki personellerin ay içinde işe girenler ile ay içinde işten ayrılanlar olmak üzere  çalışma zamanlarına göre bilgiler işlenecektir.Ayrıca Kısmi çalışanların aylık saati ve yeraltı /su altı/hava taşımacılık işlerinde çalışanları ile özel güvenlik şirketlerinde çalışanlar ayrıca gösterilecektir.

6.Mesleklere Göre Dağılım aşamasında görselde ki gibi ay içinde işe girenleri ve işten ayrılanları işe giriş bildirgesindeki meslek koduna göre gruplandırarak kadın ve erkek olarak çizelgeye ekliyoruz.

7.İstihdam Bilgileri aşamasında görselde ki gibi firmanızın durumuna göre sorulara cevap verebilirsiniz.

8.Karşılanmasında Güçlük çekilen Meslekler Aşamasında ise yine görselde ki gibi firmanızda bu kapsamda çalışan personeliniz varsa ona göre seçim yapmanız gerekmektedir.

9.İşlem Sonuna geldiğimizde kaydetmemiz gerekmektedir.

10.Ve son olarak tekrar ana sayfaya dönerek aylık işgücü çizelgesi kısmından giriş yaparak çizelge detaylarımızı alabiliriz.

 

Saygılarımla;

Mali Müşavir

Nihal BİLADA

 

Paylaş
Önceki İçerikHesap Planı İngilizcesi (260-269 Arası)
Sonraki İçerik6331 Sayılı Kanuna Göre İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Vermemenin Cezası Nedir
Mali Müşavir Nihal Bilada,aslen Nevşehir’li olup 14.10.1993 yılı İstanbul doğumludur. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 3,64 diploma notu ile “Yüksek Onur Öğrencisi” olarak lisans seviyesinde mezun olmuştur. 2015 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik staja giriş sınavında göstermiş olduğu başarı ile mesleğe ilk adımını atmıştır. 2017 yılında T.C.Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan sınavda başarı göstererek az tehlikeli işyerlerinde “İş sağlığı Ve Güvenliği Hizmetlerini Yürütümüne ilişkin İşveren Veya Işveren Vekili Eğitimi”ni tamamlayarak yetki belgesini almaya hak kazanmıştır. 2018 yılında Marmara Üniversitesi tarafından düzenlenen “Hukuki Ve Mali Yönleriyle Konkordato Eğitimi programı’nı”tamamlayarak şirketlerin ekonomik olarak inişe geçtiği dönemlerde sürecin yönetilmesiyle ilgili mevzuat ve uygulama bilgilerine sahip olduğuna dair sertifikasını almaya hak kazanmıştır. 2018 yılında girmiş olduğu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik yeterlilik sınavında göstermiş olduğu üstün başarı ile “Serbest Muhasebeci Mali Müşavir”unvanı ve “En Genç Mali Müşavir”ödülünü almaya hak kazanmıştır. 2018 yılından itibaren aktif olarak İstanbul’da Mali Müşavirlik ofisinde defter tutma ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir. Yine 2018 yılından itibaren Türkiye’nin en büyük muhasebe grubu olan , Muhasebe Bilenler Topluluğu’nun platformlarında moderatör olarak görevlerini sürdürmekte, www.muhasebebilenler.com sitesinde editörlük ve yazarlık yapmakta olup güncel mevzuat,uygulamalar ve ticari konularla ilgili makaleleri yayınlanmaktadır.Yeni çıkan muhasebe uygulamaları,teknolojik gelişmeler ve mevzuatla ilgili olarak ilgili kamu kurumları(T.C.Hazine ve Maliye Bakanlığı) yetkilileri ile direkt iletişimde olup sürecin yönetilmesi adına düzenlenen toplantılarda yer almakta ve bu bilgileri meslektaşları,çalışanları ve müşterilerine aktarmaktadır. KDV iadesi konusunda uzmanlaşmak adına çalışmalarını sürüdrmekte ve kdv iadesi eğitimlerinde eğitmen olarak yer almaktadır. 2019 Yılında Kamu Gözetim Kurumu’nun düzenlediği Bağımsız Denetçilik sınavında göstermiş olduğu başarı ile Bağımsız Denetçi Stajyeri olmaya hak kazanmıştır. https://muhasebebilenler.com/?s=nihal+bilada E-Posta➡️nihal@biladamusavirlik.com **Facebook Profil➡️ Bilada Mali Müşavirlik ** Facebook Sayfa➡️Bilada Mali Müşavirlik ** İnstagram➡️@biladamalimusavirlik ** Twitter➡️@bledanihal ** Linkedin➡️Nihal Bilada **