Ertelenen Prim Borclarını Nasıl Görebilirim ve Nasıl Odeyebilirim

ertelenen borclar
ertelenen borclar
Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji

ERTELENEN PRİM BORÇLARINI NASIL GÖREBİLİRİM VE NASIL ÖDEYEBİLİRİM?

  • Ertelenmiş olan tutarların e-Bildirge ekranında mevcut “İşveren Borç Görüntüleme (Geçmiş Dönem,Münferit,Banka Emanet, İcra Bilgileri)” seçeneğinde borçlar sorgulanabilir.

• Ertelenen prim borçlarının son ödeme vadesi geçmediği sürece işveren-cari prim ödeme menüsünden sorgulama yapılabilir.

• Sorgulama sonucu ödeme süresi en yakın olan borç görünür. (cari dönem)

• Bu borcu (cari dönem) ödeyip tekrar aynı menüden sorgulama yapıldığında ertelenen borç görünür.

• Bu işlemin her dönem ayrı ayrı yapılması gerekir.

• Yani ertelenen dönem ödendikten sonra tekrar aynı menüden sorgulama yapılır ve aynı şekilde ödenir.

 

Saygılarımla,

 

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji
Paylaş
Önceki İçerikBir Vergi Dairesi Başka Bir Vergi Dairesi Adına Yoklama Fişi Düzenleyebilir mi
Sonraki İçerikMesleki itibar ve Muhasebe Mesleginin itibarlı Meslekler Arasındaki Yeri
1986 yılında Ankara da doğmuş olup 2003 yılı Ankara Ticaret Lisesi Muhasebe Bölümü, 2009 yılı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İşletme Bölümü ve 2011 yılı Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. 2009 yılında mesleğe ilk adımını atmıştır. 2013 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik staja giriş sınavını başarıyla kazanmış. 2007 yılında Serkan ATASOY’ un kurmuş olduğu ve Türkiye’nin en büyük muhasebe grubu olan , Muhasebe Bilenler Topluluğu’nun platformlarında moderatör olarak görevlerini sürdürmekte ve www.muhasebebilenler.com sitesinde editörlük ve yazarlık yapmakta olup mesleğe katkı sağlamaktadır. 2017 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatını almaya hak kazanmıştır. 2019 yılında Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda Mesleki Denetim Komisyonunda görev almıştır. Kamu Gözetim Kurumu' nun düzenlemiş olduğu Bağımsız Denetçilik sınavlarına girmeye devam etmektedir. 2022 yılında Altınbaş Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesinden almış olduğu eğitim sertifikaları ile kendisini geliştirmeye devam etmektedir. İnstagram➡️@aslantasmalimusavirlik