Artık Eski Mali Müşavirin Gönderdiği ve Onayda Bekleyen Beyannameyi Yeni Mali Müşavir İptal Edebilecek.

Artık Eski Mali Müşavirin Gönderdiği ve Onayda Bekleyen Beyannameyi Yeni Mali Müşavir İptal Edebilecek.
Artık Eski Mali Müşavirin Gönderdiği ve Onayda Bekleyen Beyannameyi Yeni Mali Müşavir İptal Edebilecek.
Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji

Artık Eski Mali Müşavirin Gönderdiği ve Onayda Bekleyen Beyannameyi Yeni Mali Müşavir İptal Edebilecek.

*** www.intvd.gib.gov.tr adresinden “Onay bekleyen Beyanname/Bildirim” iptal işlemini gerçekleştirmek için gerekli koşullar,
a) İptal işlemini gerçekleştirecek olan SM veya SMMM ile beyannamesi iptal edilecek olan mükellef arasında, İnternet Vergi Dairesinden girişi yapılmış geçerli bir Aracılık ve Sorumluluk sözleşmesinin bulunması gerekmektedir.

b) Onayda bekleyen beyannamenin iptal işlemi, www.intvd.gib.gov.tr adresinden “e-beyanname sistemine giriş” alanından gerçekleştirilebilir.

ÖRNEK İŞLEM ADIMLARI ;

1. www.intvd.gib.gov.tr adresinden e-beyanname sayfasına tıklanarak, kullanıcı kodu parola ve şifre yazılarak sisteme giriş yapılır.

2. Açılan sayfada “özel işlemler” ikonu tıklanır.

3. Açılan menüden “mükellefin vergi kimlik numarası”, “beyanname türü” ve “vergilendirme dönemi” seçilerek sorgulama işlemi yapılır.

4. sorgulama sonucu bulunan beyanname seçilip “iptal butonu” tıklanarak eski muhasebecide onayda bekleyen beyanname iptal edilir.

*** www.intvrg.gib.gov.tr adresinden “Onay bekleyen Beyanname/Bildirim” iptal işlemini gerçekleştirmek için gerekli koşullar;
c) İptal işlemini gerçekleştirecek olan SM veya SMMM ile beyannamesi iptal edilecek olan mükellef arasında, İnternet Vergi Dairesinden girişi yapılmış geçerli bir Aracılık ve Sorumluluk sözleşmesinin bulunması gerekmektedir.

d) Onayda bekleyen beyannamenin iptal işlemi, www.intvrg.gib.gov.tr adresinden “e-beyanname sistemine giriş” alanından gerçekleştirilebilir.

ÖRNEK İŞLEM ADIMLARI ;
www.intvrg.gib.gov.tr adresinden kullanıcı girişini kullanılarak da onay bekleyen beyanname işlemi yapılabilir.

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji
Paylaş
Önceki İçerikİşsizlik Maaşı Nedir ? Kimler İşsizlik Maaşı Alabilir? İşsizlik Maaşı Alma Şartları Nelerdir? İşsizlik Maaşı Almak için Nereye Nasıl Başvurulur? İşsizlik Maaşı Alındığında Sunulan Hizmetler Nelerdir?
Sonraki İçerikE DEFTER GÖNDERİMİNDE SORUN YAŞAYANLAR DİKKAT! BASİT BİR ÇÖZÜMÜ OLABİLİR
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy