Mucbir Sebep Hali Yasalaştı (Sirküleşti:)

Mucbir Sebep Hali Yasalaştı (Sirküleşti:)

15.10.2019 tarihli ve VUK-118/2019-8 sayılı Sirküler ile meslek mensubunun (Mali Müşavirlerin) kendisinin veya yakınının * vefat etmesi ve vefat tarihi itibarıyla beyanname/bildirimin verilme süresinin bitimine 7 gün veya daha az süre kalmış olması durumunda, yakını veya kendisi vefat eden meslek mensubu tarafından beyanname/bildirimleri verilen mükelleflerin mezkûr beyanname/bildirim verilme süreleri ile bunlara istinaden tahakkuk eden vergilerin ödeme sürelerinin son günü, bunların verilmesi gereken sürenin son gününü takip eden günden itibaren 7. güne uzatılmıştır.
Yakınından kasıt :
Eşi
– Çocuğu
– Kendisinin veya eşinin Annesi,
Kendisinin veya eşinin Babası
Kendisinin veya eşinin Kardeşi meslek mensubunun yakını kabul edilecektir.

Böylece;

Twitter da 2 ay önce #Mucbirsebephaliyasalasmali etkinliğimizi  hatırlarsınız 1 2 saatte onbini aşkın kişinin isyanı bir nebze olsun karşılık buldu.
EMEGI GECEN HERKESIN EMEGINE SAGLIK.
Mücadele etmeden hic bir sey elde edilemez. Eksikleri olsa da Mücbir Sebep icin güzel bir başlangıc oldu.
Bu isin gün yuzune cikmasindan mucadelesine emegi gecen herkese (Özellikle Mecliste bunu defalarca dillendiren Sn. Esin KARA’ya) Sonsuz Tesekkurler.

Mali Müşavir Milletvekili Mecliste Mali Müşavirlerin Haklarını Savunuyor

Simdi bu hakkı Mali Tatil gibi sahipsiz bırakmayacagız ve daha ileriye tasiyarak yeni haklar icin El Birligi ile Mucadele edecegiz.
Unutmayin Mucadele edip alamayacagimiz hic bir hak yoktur. Yeter ki dogru hamleler yapalim ve birligimizi beraberligimizi bozmayip bunu herkese gosterelim.
Meslek Camiamiza Hayirli Ugurlu Olsun.

2 Ay Önce 10 bini aşkın meslek mensubumuz ile ülke gündemine düştüğümüzde ve Cumhurbaşkanlığı,Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı’nı etiketlediğimizde hiç bir şey olmaz diyenler olmuştu. Biz o gün dedik ki hiç bir şey olmazsa bile bir şeyler olacak 🙂 Bu sirkülerin çıkmasında Birazcık faydamız oldu ise ne mutlu bize. Unutmayın Tabandan gelen baskıya sessiz kalınması mümkun değildir. Burada bunu biz yaptık diyecek de değilim tabi demem o ki bir zerre faydamız oldu ise ne mutlu bize. Sonuçta bir kaç kişi ellerinde dosyalar ile gittiğinde evet tabandan da böyle bir baskı var denmesi bile bize yeter. Herkes kendi alanı ile ilgili gerekli çalışmaları yapmalı. Bizler de, Odalar da, Meclisteki Milletvekillerimiz de, Türmob’da. Ben inanıyorum ki herkes üzerine düşeni yaparsa geleceğe güzel bir meslek bırakacağız.
Sevgiler…
İşte Twitter’da Trend Topic çalışmamız başladıktan 2 saat sonra twitter da olanlar.

Mali Müşavir
Serkan ATASOY