Defter Beyan Sisteminde Zorunluluk Var mıdır Kimler Zorunluluk dısında bırakılmıstır

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji

İlk Defa Mükellefiyet Tesis Eden Mükellefler 7 Gün İçerisinde Şifre İçin Başvuru Yapmak Zorunda.
Ancak Öteden Beri Vergi Mükellefi Olanların Mali Müşavirleri İle Yapmış Oldukları Aracılık Sözleşmesi Mevcut Olduğundan Elektronik Beyanname Gönderme Şifreleri İle Başvuru Yapabileceklerdir.

Kendisine Ait İnternet Vergi Dairesi Şifresi Olanlarda Bu Şifreler İle Sisteme Başvuru Yapabileceklerdir.

Sadece Noterler 01.01.2019 Tarihinde Defter Beyan Sistemine Geçiş Yapacak

Mükellef Başvuruyu Kendisi Yapabileceği Gibi Aracılık Yetkisi Verilmiş Meslek Mensupları Aracılığı İle Başvuru Yapabilecek.
Ayrıca Noterden Şifre Almak İçin Yetki Verdiği Kişilerde Başvuru Yapabilecek.

Başvurular Bağlı Bulunduğu Vergi Dairesine 31.01.2018 tarihine kadar yapılabilecektir.

Ancak Vergi Dairesine Başvuru Zorunlu Değil. Başvurular Elektronik Ortamda da www.defterbeyan.gov.tr adresinden Kimlik Bilgileri İle Yapılabilecek.

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji
Paylaş
Önceki İçerikKimler Defter Beyan Sistemine Geçiyor
Sonraki İçerikDefter Beyan Sistemi ile ilgili Bilinmesi Gerekenler
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy