Banka Risk Raporunuzu Ücretsiz Alabilirsiniz

Risk Raporu
Risk Raporu
Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji

Banka Risk Raporu Aşağıdaki adımları takip ederek Ücretsiz Şekilde Alınabilir.

Nasıl mi?

Değerli Dostlar E Devlet bugün itibariyle yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.
Bu uygulamaya göre e devlet şifresiyle Bankalar nezdinde Bankalar birliğindeki verileriniz harmanlayacak ve ayda 1 kereye mahsus ücretsiz “Risk Raporunuzu” sizlere sunacak.
Bu Risk Raporu ile
“Kredi Limit ve Borç Bilgileri” veya “Çek Bilgileri” rapor başvurusunda bulunabilir veya raporunuzu görüntüleyebilirsiniz.”

Nasıl mı?
Ekran Ekran Anlatayım.
E Devlet şifreniz ile e devlet portalına giriş yaptınız.
Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu Başvurusu yazarak Ya da direkt bu linke tıklayarak başlayarak ilgili bölüme gidiyoruz.
https://www.turkiye.gov.tr/turkiye-bankalar-birligi-risk-merkezi-raporu-basvurusu

Aşağıdaki adımları takip ettikten sonra Cep Telefonunuza RiskMerkezi’nden bir mesaj gelecek mesajdaki şifreyi aşağıda görselini eklediğim alana girerek raporunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Bu rapora göre hangi bankada ne kadar kredi limitiniz var ne kadar borcunuz var bunları görebileceğiniz gibi raporun en altında güncel durumunuz ile ilgili bir not görebilirsiniz.
“Bankalarca bu kişiye ilişkin olarak rapor tarihi itibariyle herhangi bir negatif alacak kredi bilgisi bildirilmemiştir.” gibi.

Raporu anlayabilmek için aşağıdaki bilgiler faydalı olacaktır. 

Üye AdıKredinin kullanıldığı banka veya finansal kuruluş adını gösterir.
Şube AdıBanka veya finansal kuruluşun şubesini gösterir.
Kredi TürüKullanılan kredinin niteliğini ve durumunu gösterir.
Kredi LimitiBanka veya finansal kuruluşun müşterinin kullanıma sunduğu toplam kredi tutarıdır.
Kredi RiskiMüşterinin kullandığı toplam kredi anapara tutarıdır.
Faiz Tahak.+Kom.Kullanılan krediye ilişkin henüz ödenmemiş faiz ve/veya komisyon tutarıdır.

 

Çek Raporu için ise
Müşteri Adı-Soyadı/ÜnvanıÇek hesap sahibi gerçek / tüzel kişidir.
Keşide Edilen Çek TutarlarıMüşterinin çek hesabından keşide ettiği tüm çekleri gösterir.
Açık Çek Bilgileri- İleri Keşide Tarihli ÇeklerKeşide edilmis ve hamili tarafından bir bankaya ibraz edilmiş ancak henüz keşide tarihi gelmemiş çekleri gösterir.
Açık Çek Bilgileri – Bankacılık Sistemine Dönmemiş Çek BilgileriHenüz keşide edilmemiş ya da keşide edilmekle birlikte hamili tarafından herhangi bir bankaya ibraz edilmemiş çekleri gösterir.
Çek Hesabı Olan BankalarMüşterinin raporda yer alan ödenmiş, karşılıksız işlemi yapılmış veya karşılıksız işlemi yapıldıktan sonra ödenen çeklerin ait olduğu bankaları belirtir.

İşte Görseller.

 

Unutmayın Ucretsiz olarak ayda sadece 1 kere sorgulayabilirsiniz 🙂 Bence zaten yeterli her dakika farklı kredi ve riskli heyecanlar yoğun tempomuzda bizlere daha fazla yük olacaktır 🙂

Banka Risk Raporunuz ile unuttugunuz bir krediniz eksi hesabiniz vb şeyler varsa onlari da gorup cozumu erken bulup Kredi Puaninizin dusmemesini saglayabilirsiniz. Erken teşhis hayat kurtarir 🙂

Diger soru ve sorunlariniz icin www.facebook/groups/muhasebebilenlertopluluguhttp://www.facebook/groups/muhasebebilenlertoplulugu

Risksiz Günler Diliyorum 🙂

Mali Müşavir
Serkan ATASOY

 

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji
Paylaş
Önceki İçerik24.07.2019 Tarihli İş İlanları
Sonraki İçerikHurda Araç Ve ÖTV İndirimli Sıfır Araç Alım İşlemlerinin Örnek Muhasebe Kaydı;
Serkan ATASOY Kimdir: 1981 Ardahan Doğumlu olan Kurucu Yöneticimiz Mali Müşavir Sn. Serkan ATASOY (Çok soran oluyor diye yazalım soyadı değişikliğine gitti yani birçoğunuzun yakından tanıdığı Nam-ı diğer Serkan TAVŞAN) Grubumuzun Kurucu Yöneticisidir. 14.09.2007 de hayal ettiği mesleğin önemli bir eksiği olarak gördüğü, yardımlaşma, birlikte mücadele, meslektaşı ayrışmadan uzak tutup, paydayı sadece meslek ve meslektaş alacak bir anlayış ile meslektaşın bir arada kalmaktan mutlu olabileceği, aslında herkesin çalışma ortamlarında dertlendiği konularda yalnız olmadıklarını görebileceği, Anadolu tabiriyle damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye düşünerek mesleki yardımlaşmayı artırmayı hedeflediği hikaye bugün bu ortalama 150-200.000 civarı meslektaşa (Site, Facebook Grup, Sayfalar, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube derken ) dokunanan bir oluşum haline gelmiştir. 2008 Yılından beri Mali Müşavirlik yapmakta olan Sn. ATASOY Yüksek Lisans Mezunu olup, Sırası ile Muhasebe Bürosu sonrası farklı sektörlerdeki Kobi ve Büyük Ölçekli firmalarda yöneticilik yapmış ve çok uzun yıllardır Uluslararası firmalar ile çalışmaktadır. Mesleki Mücadelesinde felsefesini sorduğumuzda ise şöyle açıklamaktadır: Bizler Mesleğimizi icra ederken müşterilerimizin işlerini canhıraş şekilde yapıyor belki de kendimizden tavizler veriyor ve genelde maalesef ki günü kurtarmaya çalışıyoruz. Aslında müşterilerimizin işleri dışında biraz da icra ettiğimiz mesleğimizin mücadelesinin içinde olup emek sarf edebilirsek ve bunu hep birlikte yapabilirsek o zaman önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. Unutulmamalıdır ki eğer bu meslek olmaz ise biz bu müşterileri bulamaz ve bu paraları kazanamayız evet müşterilerimize gereken hizmeti mesleki etik kurallar ve gerektiği kadar vereceğiz ama sadece bunu yapar çekilir ve mesleki mücadeleden uzak durur isek zaman içerisinde yapacağımız bir meslek de kalmayacaktır. Düşüncesinin devamında her geçen gün büyüyen bir grup ile güçlü meslek ve güçlü meslektaş hayaline her geçen gün daha da yakınlaştığını düşünüyor ve daha güzel günler için tüm meslektaşları büyük küçük demeden mücadeleye davet ediyor. https://www.twitter.com/serkan__atasoy https://www.facebook.com/serkantavsan https://www.instagram.com/serkan__atasoy