Professionel English Mesleki İngilizce ( Borc tahakkuklari, Gecmis yillar karlari veya zararlari,Genel yönetim giderleri, Giris aidatlari, Avans, Olumsuz gelisme, Vergi sonrasi tutar )

english-time-borc-tahakkuklari
Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji

Professionel English – Mesleki Ingilizce ( Borç tahakkukları, Geçmiş yıllar karları veya zararları,Genel yönetim giderleri,  Giriş aidatları, Avans, Olumsuz gelişme, Vergi sonrası tutar )

 

Accrued liabilities                           : Borç tahakkukları
Accumulated profit or loss               : Geçmiş yıllar karları veya zararları

Administrative expenses                 : Genel yönetim giderleri
Admission fees                               : Giriş aidatları
Advance                                        : Avans
Adverse event                                : Olumsuz gelişme

After- tax amount                           : Vergi sonrası tutar

 

Saygılarımla,

S.M.Mali Müşavir

Fidan ASLANTAŞ

Bİ REKLAM ARASI :) MBT Teknoloji
Paylaş
Önceki İçerikİMAR BARİSİ
Sonraki İçerikHesap Planı İngilizcesi (131-139 Arası)
1986 yılında Ankara da doğmuş olup 2003 yılı Ankara Ticaret Lisesi Muhasebe Bölümü, 2009 yılı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İşletme Bölümü ve 2011 yılı Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. 2009 yılında mesleğe ilk adımını atmıştır. 2013 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik staja giriş sınavını başarıyla kazanmış. 2007 yılında Serkan ATASOY’ un kurmuş olduğu ve Türkiye’nin en büyük muhasebe grubu olan , Muhasebe Bilenler Topluluğu’nun platformlarında moderatör olarak görevlerini sürdürmekte ve www.muhasebebilenler.com sitesinde editörlük ve yazarlık yapmakta olup mesleğe katkı sağlamaktadır. 2017 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatını almaya hak kazanmıştır. 2019 yılında Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda Mesleki Denetim Komisyonunda görev almıştır. Kamu Gözetim Kurumu' nun düzenlemiş olduğu Bağımsız Denetçilik sınavlarına girmeye devam etmektedir. 2022 yılında Altınbaş Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesinden almış olduğu eğitim sertifikaları ile kendisini geliştirmeye devam etmektedir. İnstagram➡️@aslantasmalimusavirlik